SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora planuje dobrą jesień w kinach Helios. Otworzy 5-6 restauracji, pokaże ostatni film Piotra Staraka

Jeszcze w tym roku Agora spodziewa się sporych zysków w kinach, w związku z kilkoma ważnymi premierami filmowymi - informuje członek zarządu spółki, Tomasz Jagiełło. Grupa zamierza też w ciągu ostatniego kwartału otworzyć pięć do sześciu restauracji w swoich kinach.

Article

Agora ogłosiła w piątek wyniki za pierwszą połowę 2019 roku. Grupa zanotowała wzrost przychodów o 7,8 proc. do 578,2 mln zł oraz 10 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł zysku przed rokiem). Mocno zwiększyły się wpływy z kin Helios i grupy AMS, ale za to spadły w reklamie (o 3,5 proc.) i w pionie prasowym (o 5,6 proc. - do 98,6 mln zł.)

W trakcie konferencji prasowej członek zarządu spółki, Tomasz Jagiełło, komentując dobre wyniki w segmencie kinowym mówiło tym, że końcówka roku w kinach Helios zapowiada się również dobrze. - A to za sprawą kilku mocnych premier, jakie się szykują. Jesteśmy już po premierze „Polityki” Patryka Vegi i widzimy, że w ciągu trzech dni film obejrzało 300 tys. Polaków. Otwarcie pięciodniowe szacujemy na 800 - 850 tys. osób. Tak więc ten miesiąc będzie lepszy, niż się spodziewaliśmy, a do końca roku liczymy jeszcze na kilka mocnych premier: będzie „Piłsudski”, biografia Zenka Martyniuka, kolejna część „Gwiezdnych Wojen” i ostatni film Piotra Staraka - „Ukryta gra” - podsumował.

Przyznał jednak, że w październiku spółka spodziewa się mniejszej frekwencji w rozliczeniu rok do roku, gdyż rok wcześniej w tym miesiącu w kinach debiutował rekordowy "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Jesienią ub. roku film w kinach w Polsce obejrzało ponad 5 mln widzów. Produkcja była hitem końca września i początku października, a także najbardziej dochodowym filmem 30-lecia.

Jagiełło zapowiedział też otwarcie nowych lokali gastronomicznych w kinach Agory. - Zakładamy otwarcie 5-6 restauracji do końca roku. Jesteśmy w budowie tego biznesu (restauracyjnego) i nie podajemy jego wyników, ale koszty rozwoju aktualnie obciążają wyniki segmentu.

Jak podała w raporcie Agora, przychody z biletów do kin Helios wzrosły w skali roku o 14,6 proc. - do 116,1 mln zł w minionym półroczu. Wpływy ze sprzedaży barowej w kinach poszły w górę o 29,1 proc. do 48,8 mln zł, a z reklam - o 10,8 proc. do 13,3 mln zł. Zajmująca się produkcją i dystrybucją filmów spółka Next Film miała w zeszłym półroczu 32,1 mln zł wpływów, wobec 7,1 mln zł rok wcześniej. Prawie 90 proc. tegorocznych wpływów osiągnęła w pierwszym kwartale, głównie dzięki dystrybucji filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, który obejrzało w kinach 2,4 mln osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora planuje dobrą jesień w kinach Helios. Otworzy 5-6 restauracji, pokaże ostatni film Piotra Staraka

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolis
Ten wzrost przychodów to im załatwił Disney 5 filmami z ponad miliardowymi boxoffice
13 1
odpowiedź
User
Brat Adama
Adios Diego!
12 3
odpowiedź
User
enum
Śmiech na sali i pecunia non olet.Agora posiłkuje się Zenkiem.Skandal.Zawsze są przewrotni.Bezmiar pogardy.Business as usual.Nadzieja pokładaną w Vedze to robienie dobrej miny do złej gry.Ani przewidywanej kasy z tego nie będzie ani gejmczendzera.Liczenie na kasę,bo ktoś zginął w wypadku.Co musi się dziać z Agorą,skoro pokłada w Piłsudskim?
8 2
odpowiedź
User
mm
To ten film będzie promowany jako "ostatni film Piotra Staraka"? Zastanówcie się dwa razy
10 1
odpowiedź
User
Krasawica
Dobra końcówka jesieni Agory polega na tym, że jej kurs giełdowy spadł przez ostatnie półtora miesiąca z 12 zł za akcję do 10 zł za akcję.
Jesień średniowiecza, nie dopiszę z czego zrobiona.
3 0
odpowiedź