SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora chce być podatkową grupą kapitałową przez kolejny rok, żeby oszczędzić 7 mln zł

Agora kieruje do skarbówki wniosek o zarejestrowanie przedłużenia okresu funkcjonowania jej podatkowej grupy kapitałowej do końca 2023 roku. Forma liczy, że dzięki temu oszczędzi na podatku dochodowym ok. 7 mln zł.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PR Article

We wtorek Agora podpisała ze swoimi spółkami zależnymi Grupa Radiowa Agory, Agora TC, Plan D, Helios, AMS, Yieldbird i Plan A umowę o przedłużeniu okresu funkcjonowania wspólnej podatkowej grupy kapitałowej.

W umowie Agora została wskazana jako spółka reprezentująca podatkową grupą kapitałową w zakresie obowiązków wynikających z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z przepisów ordynacji podatkowej.

Na przedłużenie funkcjonowania podatkowej grupy kapitałowej musi jeszcze zgodzić się naczelnik właściwego Urzędu Skarbowego.

Grupa kapitałowa Agora jako podatkowa grupa kapitałowa funkcjonuje od marca 2018 roku. Pod koniec 2020 roku szacowała, że w nadchodzącym roku oszczędzi dzięki temu na podatku dochodowym ok. 5 mln zł, a pod koniec ub.r. - że ok. 8,5 mln zł.

W drugim kwartale br. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej). Najmocniej zwiększyły się wpływy kin Helios, przychody reklamowe wzrosły o 9,5 proc.

W całym pierwszym półroczu firma miała -1,8 mln zł ujemnych kosztów z tytułu podatku dochodowego, wobec 2,6 mln zł kosztów rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wydatki pracownicze w całej grupie kapitałowej Agora w pierwszej połowie br. zwiększyły się o 22,3 proc. do 181,8 mln zł, a łączne zarobki członków zarządu poszły w górę z 1,19 do 3,84 mln zł. Zatrudnienie w całej grupie kapitałowej wzrosło o 88 do 2 375 etatów.

Dołącz do dyskusji: Agora chce być podatkową grupą kapitałową przez kolejny rok, żeby oszczędzić 7 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mgr z MBA
O ! i słusznie - będzie na nagrodę dla zarządu który to zapewne wymyślił . Jak się ma wykształcenie to się dobrze zarabia . A jak sie nie ma to się pracuje na śmiecówce
8 8
odpowiedź
User
Tylko nie mów nikomu
Nie ma to jak pogardzić śmieciem na śmieciówce w taki sposób, by skorzystać nawet z takiej okazji do podkreślenia, że ma prawo a nawet przywilej bycia wyzyskiwanym bez żadnych praw pracowniczych. Neonowowłose agorowe podlotki za każdym razem będą szły w zaparte, że netto oznacza brutto, a resztę pewnie same przywłaszczą. Typowe dla takich typiar.
13 3
odpowiedź
User
sop
nic to czerskiej nie pomoże, ja bym wszedł we frytki i kurczaka zamiast moralizować innym jak mają żyć;)
6 2
odpowiedź