SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pszczoły i inne owady zamieszkały w Agorze

Na dach warszawskiej siedziby Agory powróciły pszczoły, natomiast w czerwcu przy budynku firmy stanęły hotele dla owadów. W ten sposób spółka rozpoczęła kolejne działania na rzecz idei aktywnej ochrony przyrody - tym razem wspierając lokalne owady zapylające, co będzie mieć pozytywny wpływ na miejski ekosystem.

Pasieka i hotel dla owadów Agory (fot. materiały prasowe)Article

W maju br. na dachu warszawskiej siedziby Agory przy ul. Czerskiej po raz kolejny powstała pasieka. Wcześniej kilka tysięcy pszczół pojawiło się tam w 2015 roku. Tym razem w 12 ulach zamieszkało ponad 600 tys. owadów, które produkują miód i zapylają lokalne owadopylne rośliny.

Do początku lipca br. pszczoły z Agory wyprodukowały już ponad 60 litrów miodu akacjowego. Część produkcji będzie dostępna w ramach projektu „Pasieka Czerska 8/10" – w formie prezentów trafi do kontrahentów spółki oraz będzie sprzedawana w agorowej stołówce. W przyszłym sezonie planowana jest dodatkowa instalacja uli typu japońskiego. Za opiekę nad pasieką odpowiedzialny jest pszczelarz z Pasieki Złota Pszczółka.

Oprócz tego – w ramach kolejnych działań Agory na rzecz wspierania lokalnego ekosystemu – w czerwcu br. na terenie spółki w Warszawie stanęły 4 hotele dla owadów. Służą one za schronienie dla sporej rzeszy różnorodnych gatunków oraz dają im możliwość budowy gniazd, szczególnie podczas zimy.

Celem tych wszystkich działań spółki jest promowanie czynnej ochrony przyrody – idei, która stawia sobie za cel odwrócenie lub zrekompensowanie niekorzystnych zmian środowiskowych wprowadzanych przez człowieka.

„Chcemy, aby biuro Agory było jeszcze bardziej zielone i staramy się wykorzystywać wszelkie możliwości aktywnego działania na rzecz przyrody. Dlatego też, prócz inwestycji w odnawialne źródła energii i ograniczanie śladu węglowego naszej organizacji, postanowiliśmy wesprzeć miejski ekosystem, chroniąc zagrożone owady, których znaczenie dla środowiska naturalnego, jak i dla człowieka jest ogromne” – mówi cytowany w komunikacie Marcin Tkaczyk, dyrektor administracji w Agorze SA.

Więcej informacji na temat ekologicznych działań Agory można znaleźć w raporcie ESG organizacji za 2021 rok, w którym firma zdefiniowała podstawowe obszary bezpośredniego wpływu na środowisko naturalne m.in. obliczając ślad węglowy (zakres 1 i 2, zgodnie z metodologią GHG Protocol), a także przeprowadzając analizę szans, zagrożeń i ryzyk klimatycznych. W raporcie Agora przedstawiła również dotychczasowe i planowane działania mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej. Prócz danych środowiskowych w publikacji znalazły się też informacje dotyczące pozostałych obszarów ESG – wpływu społecznego i etyki biznesu.

W pierwszym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głównie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Pszczoły i inne owady zamieszkały w Agorze

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XYZ
Ale to jest artykuł na poważnie, czy coś z 1 kwietnia się zawieruszylo...
odpowiedź
User
Pankracy
A Prusaki się tam przypadkiem nie zagnieździły?
odpowiedź
User
Zainteresowany
Inne owady w Agorze - wszy, pchły, pluskwy, karaczany, trutnie, żuki gnojowe czy wręcz modliszki?
odpowiedź