SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora z nową - starą radą nadzorczą, przewodniczącym nadal Andrzej Szlęzak

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory wybrało we wtorek radę nadzorczą spółki na kolejną, trzyletnią kadencję. Zaakceptowano sześcioro kandydatów, zgłaszanych przez udziałowców. Przewodniczącym rady pozostaje Andrzej Szlęzak.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

Obecnie w skład rady nadzorczej wchodzą: Andrzej Szlęzak (przewodniczący) oraz członkowie: Wanda Rapaczyński, Maciej Wiśniewski, Tomasz Sielicki, Dariusz Formela, Tomasz Karusewicz. Pierwsza piątka to członkowie, zgłoszeni przez Agora Holding, Karusewicz został zarekomendowany przez OFE Złota Jesień, należące do państwowego PZU. Wszyscy członkowie rady nadzorczej pracowali w niej już podczas poprzedniej kadencji, zatem podczas wtorkowego posiedzenia otrzymali też absolutoria za 2021 rok.

Walne zgromadzenie zdecydowało także o przeznaczeniu zysku spółki za rok 2021 w całości na kapitał zapasowy. Zysk ten wyniósł 27 762 812,14 zł.

W trakcie wtorkowego zgromadzenia zmieniono też zapis w statucie Agory, który mówił o jednoosobowej reprezentacji zarządu w kwestiach praw i obowiązków majątkowych: teraz reprezentacja ta jest dwuosobowa, więc w kluczowych sprawach wymagane jest „współdziałanie dwóch członków zarządu” – zapisano w przyjętej uchwale. Przyjęto też jednolity tekst zapisu statutu Agory.

Głównymi akcjonariuszami Agory są OFE PZU Złota Jesień (ma walory stanowiące 17,45 proc. kapitału i dające 12,76 proc. głosów na walnym zgromadzeniu), Agora Holding (11,6 proc. kapitału i 35,36 proc. głosów), MDIF Media Holdings (11,50 proc. kapitału) i OFE Nationale-Nederlanden (8,84 proc. kapitału). Pozostali akcjonariusze (każdy oddzielnie) posiadają walory stanowiące poniżej 5 proc. kapitału.

W pierwszym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głównie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

 

Dołącz do dyskusji: Agora z nową - starą radą nadzorczą, przewodniczącym nadal Andrzej Szlęzak

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl