SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora spłaciła 4 mln euro wspólnikowi w Eurozecie

Dzięki sprzedaży nieruchomości po swojej drukarnia w Tychach Agora spłaciła 4 mln euro plus odsetki z pożyczki, którą pod koniec lutego br. wzięła od SFS Ventures na kupno kolejnego pakietu udziałów Eurozetu.

Fot. Jacek Kowalski Fot. Jacek Kowalski

Agora pod koniec lutego, po prawomocnym uchyleniu przez sąd zakazu wydanego przez prezesa UOKiK, za 9,17 mln euro przejęła od SFS Ventures 11 proc. udziałów Eurozetu, stając się większościowym udziałowcem nadawcy.

Kwotę 9,17 mln euro pożyczyła od SFS Ventures (w komunikacie zaznaczono, że ostateczna suma pożyczki może wynieść do 11 mln euro). Spłata miała zacząć się 27 lutego 2024 roku. - Pożyczka jest oprocentowana według stopy wynoszącej 9,5 proc. rocznie. Odsetki są płatne kwartalnie, w terminach określonych w umowie pożyczki. W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie oprocentowanie podlega zwiększeniu o 3 punkty procentowe, tj. do 12,5 proc. rocznie. - opisano w komunikacie Agory.

W środę Agora przedterminowo spłaciła SFS Ventures 4 mln euro wraz z należnymi odsetkami. Spółka zaznaczyła, że przeznaczyła na to środki ze sfinalizowanej w zeszłym tygodniu sprzedaży nieruchomości po swojej drukarni w Tychach. Kwota tamtej transakcji wyniosła 19,65 mln zł.

W pierwszym kwartale br. grupa Agora przy wzroście wpływów o 16,9 proc. do 295,8 mln zł zwiększyła zysk EBITDA z 17,6 do 35,7 mln zł. Jej wynik netto poprawił się o 68 mln zł, głównie w efekcie przejęcia kontrolnego pakietu udziałów Eurozetu.

Dołącz do dyskusji: Agora spłaciła 4 mln euro wspólnikowi w Eurozecie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciułała
W końcu kiedyś uciułają na ten zakup..
odpowiedź
User
Szlo
Synu wielkiego filantropa dorzuć kasy bo nam się biznes nie spina
odpowiedź