SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora sprzedaje za 20 mln zł nieruchomość po drukarni

Pod koniec marca Agora zaczęła negocjacje dotyczące sprzedaży działki z budynkiem w Tychach, gdzie funkcjonowała drukarnia zamknięta kilka lat temu. Warunkową umowę sprzedaży podpisano w środę, cena wyniosła 19,65 mln zł netto.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

W komunikatach opublikowanych w środę Agora podała, że negocjacje prowadzi z jednym podmiotem na mocy zawartego pod koniec marca niewiążącego listu intencyjnego. - Warunkiem przeprowadzenia transakcji jest, między innymi, uzgodnienie przez strony szczegółowych warunków umowy sprzedaży nieruchomości oraz wyniki badania stanu nieruchomości, które zostanie przeprowadzone przez potencjalnego nabywcę - zaznaczono.

Dodano, że z uwagi na przedłużające się negocjacje, sprzedaż nieruchomości - o ile do niej dojdzie - może mieć wpływ na wyniki operacyjne grupy Agora w drugim lub trzecim kwartale br.

Ostatecznie warunkową umowę sprzedaży zawarto w środę. Kwota transakcji wyniosła 19,65 mln zł netto, a jej pozytywny wpływ na wynik operacyjny grupy Agora w drugim kwartale br. może wynieść ok. 1,5 mln zł. Umowa wejdzie w życie, o ie z prawa pierwokupu nieruchomości nie skorzysta Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Agora sprzedaje nieruchomość o powierzchni 27,77 tys. metrów kwadratowych w Tychach przy ul. Towarowej 4.

Agora zamknęła dwie drukarnie

Swoje drukarnie w Pile i Tychach Agora zamknęła w połowie 2019 roku, uzasadniając to spadającym zapotrzebowaniem na druk w technologii coldset. - Zlecenia od klientów z innych branż, w tym realizowane w technologii heatset, mają istotnie mniejszy udział w przychodach z działalności poligraficznej Grupy - ze względu na ograniczenia infrastrukturalne nie były i nie są one w stanie skompensować utraty przychodów związanych z drukiem coldsetowym. Biorąc pod uwagę perspektywy dla rynku usług druku w technologii coldset oraz postępującą cyfryzację mediów, nie jest możliwe zahamowanie trendu spadkowego w działalności poligraficznej Grupy Agora w jej obecnym kształcie - wyjaśniono.

Wcześniej firma w ramach zwolnień grupowych pożegnała się ze 147 pracownikami drukarni.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ostatnich latach Agora zbyła kilka nieruchomości. W marcu 2021 roku sprzedała działkę w Pile, wraz z położoną na niej drukarnią, wycenioną na 14,5 mln zł. Natomiast na początku 2020 roku za 11 mln zł netto sprzedała działkę z budynkiem w Warszawie.

Jesienią 2016 roku Agora sprzedała swoją łódzką siedzibę za 9,7 mln zł. Zdecydowała się wynajmować w tym budynku mniejszą powierzchnię biurową. W lutym 2018 roku za 27,65 mln zł zbyła zaś nieruchomości w Gdańsku i Warszawie.

W pierwszym kwartale br. grupa Agora przy wzroście wpływów o 16,9 proc. do 295,8 mln zł zwiększyła zysk EBITDA z 17,6 do 35,7 mln zł. Jej wynik netto poprawił się o 68 mln zł, głównie w efekcie przejęcia kontrolnego pakietu udziałów Eurozetu.

Dołącz do dyskusji: Agora sprzedaje za 20 mln zł nieruchomość po drukarni

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
Trwa wyprzedaż sreber rodowych
odpowiedź
User
Helmut KIopp
Trwa wyprzedaż sreber rodowych


Czosnkøwych
odpowiedź
User
Mgr z MBA
Będzie na premie dla zarządu - kto inny wymyślałby taki biznesowy ruch ? Przecież nie te wykształciuchy po dziennikarstwie -* no nie ?
odpowiedź