SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora umorzyła skupione akcje własne, jej kapitał zakładowy zmalał o 6 proc.

Warszawski sąd rejonowy zarejestrował obniżenie kapitału zakładowego Agory o 6,4 proc. wynikające z umorzenia przez spółkę 3,27 mln jej akcji, które skupiła z giełdy w ostatnim okresie.

fot. Shutterstock.comArticle

Plan skupu swoich akcji Agora ogłosiła w sierpniu ub.r., zapowiadając, że przejmie ok. 2,78 mln papierów za łączną kwotę maksymalnie 33,36 mln zł. Pierwszy etap skupu spółka zrealizowała od 25 sierpnia do 5 września ub.r., natomiast od 7 kwietnia do 17 kwietnia br. przeprowadziła kolejny.

W sumie Agora kupiła 3,272 mln swoich akcji, wydając na to 39,26 mln zł. Pod koniec czerwca br. decyzją walnego zgromadzenia firmy papiery te zostały umorzone. Każdy z nich miał wartość nominalną 1 zł i dawał prawo do jednego głosu na walnym zgromadzeniu.

W tym tygodniu Wydział Gospodarczy KRS Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy zarejestrował obniżenie kapitału zakładowego spółki o umorzone akcje. Wartość kapitału zmalała z 50,937 mln zł do 47,655 mln zł. Obecnie dzieli się on na 4,28 mln akcji uprzywilejowanych serii A oraz 43,38 mln akcji zwykłych serii B i D.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 575,6 mln zł wpływów, o 9,7 proc. więcej niż rok wcześniej, oraz 4,8 mln zł zysku netto, wobec 10,5 mln zł straty przed rokiem (zobacz wyniki wszystkich segmentów spółki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora umorzyła skupione akcje własne, jej kapitał zakładowy zmalał o 6 proc.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Od
To cieszy
odpowiedź
User
Do
albo martwi
odpowiedź