SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora zainteresowana kolejnymi przejęciami

Grupa medialna Agora, która pod koniec marca zawarła przedwstępną umowę kupna za ok. 25 mln euro większościowego pakietu akcji operatora sieci kin Helios, jest zainteresowana kolejnymi przejęciami, wynika z wypowiedzi prezesa Piotra Niemczyckiego.

Agora zainteresowana kolejnymi przejęciami

"Nadal jesteśmy zainteresowani zarówno wzrostem organicznym, jak i pozyskaniem interesujących aktywów o ile takie będą dostępne" - powiedział Niemczycki na telekonferencji w czwartek. Nie sprecyzował, czy Agora prowadzi w tej chwili aktywne rozmowy w sprawie przejęć.

Pod koniec marca spółka poinformowała, że zawarła przedwstępną umowę nabycia 84% akcji spółki Centrum Filmowe "Helios". Łączna cena nabycia akcji wyniesie ok. 25 mln euro, ale może zostać podwyższona o kwotę nie wyższą niż około 1 mln euro po przeprowadzeniu badania finansowego Helios.

Helios, bezpośrednio i poprzez spółkę zależną Kinoplex prowadzi sieć kin wielosalowych w całej Polsce i posiada ok. 22% udziału w krajowym rynku multipleksów. Sieć tworzy 26 kin: 24 multipleksy i 2 kina tradycyjne, które posiadają łącznie 140 ekranów i ponad 31 tys. foteli.

Pod koniec kwietnia Agora poinformowała, że objęła 50% udziałów w sieci reklamy internetowej Business Ad Network (BAN). Wartości tej transakcji nie podano.

Agora miała 21,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 1,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 248,11 mln zł wobec 274,45 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora zainteresowana kolejnymi przejęciami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ubawiony
Czyli z powodu kolejnych przejęć i potrzeb finansowych nie będzie w tym roku premii dla pracowników Agory?
;)
8 8
odpowiedź
User
byly pracownik agory
na zlodzieju czapka gore
8 8
odpowiedź