SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora złożyła kasację ws. 0,5 mln zł podatku VAT

Agora skierowała skargę kasacyjną na wyrok drugiej instancji w procesie sądowym dotyczącym decyzji skarbówki nakazującej spółce dopłacenie 0,5 mln zł podatku za 2017 rok. Firma szacuje, że w sprawach spornych, w których prawdopodobieństwo jej przegranej jest poniżej 50 proc., ma do zapłaty 2,35 mln zł.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

Pod koniec grudnia 2019 roku stołeczna skarbówka, w efekcie postępowania podatkowego trwającego 9 miesięcy, zakwestionował sposób rozliczenia podatku VAT od wybranych towarów i usług za okres od września do grudnia 2017 roku. Agora spłaciła zaległe 0,5 mln zł podatku plus odsetki, przy czym nie zgadza się z ustaleniami fiskusa, więc odwołała się do dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Ten we wrześniu ub.r. utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji, nieznacznie obniżając kwotę zaległości podatkowej. Agora złożyła kolejne odwołanie, do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który pod koniec maja br. uchylił decyzję dyrektora stołecznej skarbówki i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W sprawozdaniu za drugi kwartał br. Agora podała, że nie zgadza się z częścią uzasadnienia wyroku WSA, dlatego 22 lipca skierowała skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

- Zarząd uznaje przyjęty sposób ewidencji i rozliczeń za właściwy i będzie go bronił w dalszym postępowaniu administracyjnym lub sądowym. W ocenie Zarządu, w wyniku postępowania odwoławczego lub sądowego, wpłacona kwota będzie podlegała zwrotowi - uzasadniono.

Wyższe zobowiązania warunkowe dot. procesów sądowych

Na koniec czerwca br. rezerwy grupy Agory dotyczące spraw spornych wynosiły 191 tys. zł, tyle samo co przed rokiem. Firma zaznaczyła, że jej spółki zależne „nie były stroną istotnych postępowań toczących się przed sądem, organem właściwym dla postępowania arbitrażowego lub organem administracji publicznej”.

Natomiast zobowiązania warunkowe związku ze sprawami spornymi zwiększyły się w ciągu roku z 1,74 do 2,35 mln zł. Są warunkowe, ponieważ dotyczą spraw, w których zdaniem zarządu firmy prawdopodobieństwo jej przegranej jest niższe niż 50 proc.

W drugim kwartale br. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej). Najmocniej zwiększyły się wpływy kin Helios, przychody reklamowe wzrosły o 9,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Agora złożyła kasację ws. 0,5 mln zł podatku VAT

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
CQA
Agora oszukuje na podatkach? Dlaczego mnie to nie dziwi?
odpowiedź
User
CQA
Agora oszukuje na podatkach? Dlaczego mnie to nie dziwi?
odpowiedź