SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora znów przedłużyła limit kredytowy, dalej negocjuje z bankami kredyt do 500 mln zł

Agora kolejny raz przedłużyła umowę z DNB Bank Polska o limit kredytowy, tym razem do 27 grudnia br. Spółka nadal prowadzi negocjacje z konsorcjum banków w sprawie pozyskania kredytu w wysokości do 500 mln zł.

Limit kredytowy został przyznany Agorze przez DNB Bank Polska w maju 2017 roku. Wynosił 110 mln zł do wykorzystania m.in. na inwestycje i akwizycje. Jednocześnie spółka uzyskała do 25 mln zł kredytu nieodnawialnego na spłatę poprzedniego kredytu.

Agora wykorzystała już większość tego limitu, a wiosną br. przedłużyła okres dostępności pozostałych 35 mln zł do 29 sierpnia. W czwartek poinformowała o kolejnym wydłużeniu tego terminu - do 27 grudnia br.

- Podpisanie Aneksu nr 4 przedłużającego umowę o limit kredytowy do dnia 27 grudnia 2019 r. jest związane z rozpoczętymi przez Spółkę negocjacjami z konsorcjum banków w sprawie pozyskania finansowania dla Grupy Agora. Bankiem wiodącym w konsorcjum banków, z którymi Spółka prowadzi negocjacje, został DNB Bank Polska Spółka Akcyjna - poinformowano w komunikacie giełdowym.

- Limit kredytowy oprocentowany jest stawką WIBOR dla jednomiesięcznych depozytów w PLN powiększoną o marżę Banku. W przypadku niespłacenia w terminie określonym w Umowie części lub całości wierzytelności Banku, obciąży on Spółkę odsetkami w wysokości stopy bazowej powiększonej o karne odsetki. Poza tym w Aneksie nr 4 nie występują postanowienia dotyczące kar umownych - dodano.

Agora chce pożyczyć do 500 mln zł, kupiła udziały Eurozetu, ROI Hunter i Piano Group

W połowie marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios zaczęła negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

W lutym br. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures. Wykorzystała do tego 75 mln zł z limitu kredytowego uzyskanego w maju 2017 roku. Postępowanie w sprawie tej transakcji podjął UOKiK.

Jesienią ub.r. i w czerwcu br. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro.

Natomiast w połowie lipca należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała wzrost wpływów sprzedażowych netto o 10,9 proc. do 308,4 mln zł, 37,9 mln zł zysku EBITDA oraz 3,4 mln zł straty netto. Zwiększyły się jej przychody w kinach Helios, ze sprzedaży „Gazety Wyborczej”, a zmalały w pionach internetu, radia i druku.

Na koniec marca br. Agora miała do dyspozycji 30,2 mln zł w gotówce, na rachunkach i lokatach bankowych oraz 73,9 mln zł zainwestowane w krótkoterminowe papiery wartościowe. Jednocześnie zadłużenie grupy kapitałowej tytułu kredytów i leasingu wynosiło 654,1 mln zł (z czego 477,1 mln zł to zobowiązania z tytułu leasingu wynikające ze standardu MSSF 16).

Dołącz do dyskusji: Agora znów przedłużyła limit kredytowy, dalej negocjuje z bankami kredyt do 500 mln zł

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
farmer
Kiedy fabryka hejtu padnie?
odpowiedź
User
Stefi
BZdetka i GW utopia Agore w dlugach...
odpowiedź
User
Lewak69
Żaden bank nie chce dać im kredytu na Zetkę i czekają na rozwój sytuacji po wyborach?
odpowiedź