SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb partnerem Igrzysk Olimpijskich. Pozwoli zarabiać właścicielom mieszkań i sportowcom

Platforma Airbnb pośrednicząca w wynajmowaniu nieruchomości oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski podpisały umowę w sprawie partnerstwa. W ramach umowy Airbnb będzie wspierać organizację letnich i zimowych Igrzysk Olimpijskich do 2022 roku ułatwiając między innymi rezerwowanie przez sportowców noclegów o wartości 28 mln dolarów.

Article

Umowa zawarta pomiędzy Airbnb oraz MKOL jest ważna do 2028 r. i obejmuje Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r., zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022 r., Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r., zimowe Igrzyska Olimpijskie w Mediolanie i Cortinie w 2026 r. oraz Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w roku 2028.

Porozumienie obejmuje zakwaterowanie zmniejszające koszty organizatorów igrzysk olimpijskich, ograniczające potrzeby rozwoju nowej infrastruktury zakwaterowania na okres olimpiady i przynoszące bezpośrednie przychody lokalnym gospodarzom i społecznościom. We współpracy z Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (MKP) będą też trwały prace nad zwiększeniem dostępności zakwaterowania przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych i z ograniczonymi możliwościami dostępu.

Według obu partnerów w ramach współpracy w ciągu najbliższych dziewięciu lat na rynku pojawią się setki tysięcy nowych gospodarzy, co pozwoli lokalnym mieszkańcom na uzyskanie dodatkowego dochodu przez zapewnianie zakwaterowania i lokalnych doświadczeń widzom, sportowcom i innym członkom ruchu olimpijskiego.

Zgodnie z zapowiedzią społeczność Airbnb zapewni gościom lokalne i bardziej autentyczne doświadczenia w miastach będących gospodarzami igrzysk oraz możliwości poznania życia miejscowych. Dla miast - gospodarzy społeczność Airbnb jest bardziej zrównoważoną środowiskowo opcją zakwaterowania nagłej fali odwiedzających.

Ponadto w trakcie okresu współpracy MKOL udostępni zakwaterowanie Airbnb o wartości co najmniej 28 mln dol. na rzecz sportowców biorących udział w olimpiadach i paraolimpiadach w podróżach związanych z igrzyskami i treningami.

MKOL i Airbnb uruchomią ponadto program doświadczeń olimpijskich w celu zapewnienia bezpośrednich źródeł przychodu dla sportowców. Promujące sport i aktywność fizyczną doświadczenia obejmą różnorakie atrakcje od szansy na trening ze sportowcem olimpijskim po odkrywanie miasta z elitarnym sportowcem. W najbliższych miesiącach Airbnb i MKOL będą również oferować wsparcie i szkolenia dla sportowców zainteresowanych programem doświadczenia Airbnb na platformie Athlete 365.

Oprócz Airbnb Igrzyska Olimpijskie mają 13 innych dużych partnerów strategicznych, wśród których są m.in. koncerny Alibaba i Coca-Cola.

Dołącz do dyskusji: Airbnb partnerem Igrzysk Olimpijskich. Pozwoli zarabiać właścicielom mieszkań i sportowcom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl