SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Akcja 'Firma przyjazna mamie'

Miesięczniki 'Poradnik Domowy' oraz 'Dziecko' (Agora), rozpoczęły akcje pod hasłem 'Firma przyjazna mamie'.

Jest to kontynuacją wcześniejszej inicjatywy miesięczników - „Mieć dziecko w Polsce?”.

Jak powiedziała Justyna Dąbrowska, redaktor naczelna „Dziecka” w poprzedniej akcji zastanawialiśmy się, dlaczego w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. – Z wypowiedzi na forum i z listów do redakcji wynika, że jednym z najważniejszych powodów jest stosunek pracodawców do matek i obawa przed utratą pracy. Nie ma na ten temat żadnych polskich badań, ale wygląda na to, że wiele kobiet jest zwalnianych z pracy od razu po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Chcemy to zmienić, pokazać, że matka może być wydajnym i efektywnym pracownikiem – tłumaczy Justyna Dąbrowska.

Działania te skierowana jest głownie do matek i młodych kobiet. Organizatorzy chcą również uzyskać rozgłos wśród szerszej opinii publicznej.

Akcję wspierają: TVP 2, Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami, Fundacja Rodzić po Ludzku, a patronami medialnymi są: RMF FM, „Marie Claire”, „Samo Zdrowie”, „Gazeta Praca” (dodatek do „G.W.”), gaztea.pl oraz dziennik bezpłatny „Metro”.

Organizatorzy zapraszają kobiety, które mają pozytywne doświadczenia o zgłaszanie tych firm, które pomagają młodym mamom drogą mailową lub listową do 30 września.
– Celem akcji jest pokazanie światu, że można (i, że to się opłaca) inwestować w młode matki. Poprzez pokazywanie pozytywnych przykładów – dodaje Justyna Dąbrowska. Wybrane przez jury firmy zostaną opisane w „Poradniku Domowym”, „Dziecku”, „Marie Claire”, „Samym Zdrowiu” w TVP 2 . Organizatorzy przekażą o tych firmach informację Polskiemu Stowarzyszeniu Zarządzania Kadrami, które wspiera ta akcję. – Chcemy budować prestiż tych firm i tym samym zachęcać inne do podejmowania działań. Mamy nadzieje, że akcja sama w sobie zyska prestiż i że stanie się cykliczna a co roku ilość partnerów medialnych będzie zwiększać –podkreśliła Justyna Dąbrowska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcja 'Firma przyjazna mamie'

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
spoleczneAspoleczne
czy organizatorzy akcji społecznych powinni zachowywać się społecznie?
http://www.youtube.com/watch?v=pteQtalxJFc
8 8
odpowiedź