SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcje JSW po 146 zł. Ile można zarobić?

Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), która rozpoczyna się 13 czerwca, została ustalona na 146 zł, podano w komunikacie.

Akcje JSW po 146 zł. Ile można zarobić?

Oferta publiczna składa się z akcji sprzedawanych przez Skarb Państwa do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, które stanowią (przy uwzględnieniu emisji akcji serii C i D) 33,1% kapitału zakładowego JSW.

"Inwestorzy indywidualni i osoby uprawnione mogą składać zapisy po cenie maksymalnej ustalonej na 146 zł. Inwestor indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na od 5 do 75 akcji, co przekłada się na wartość maksymalnego zapisu na poziomie nieco ponad 10 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Cena sprzedaży dla inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych zostanie ustalona 28 czerwca, natomiast dla inwestorów instytucjonalnych cenę wyznaczy Skarb Państwa w uzgodnieniu z globalnymi goordynatorami oraz w porozumieniu z oferującym po zakończeniu procesu budowania księgi popytu, podano także.

"Cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż cena maksymalna. W przypadku inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych nie przekroczy tego poziomu" - głosi komunikat.

W ubiegłym tygodniu podano, że inwestorom indywidualnym i osobom uprawnionym zostanie przydzielone do 25% akcji sprzedawanych, przy czym Skarb Państwa może dodatkowo zwiększyć tę pulę do 30% ostatecznej liczby akcji sprzedawanych. Dla inwestorów indywidualnych, w ramach akcjonariatu obywatelskiego będzie obowiązywać zasada "maksymalnego przydziału". Oznacza to, że na podstawie ważnych zapisów złożonych przez Inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone inwestorowi indywidualnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału.

W ubiegłą środę Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny JSW w związku z ofertą publiczną 39,5 mln akcji serii A i B oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i D.

Oferującym jest Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Papiery wartościowe objęte prospektem emisyjnym to 93.920.997 akcji serii A i B oraz 5.273.973 akcji serii D. Oferta publiczna będzie natomiast liczyć 39.496.196 akcji serii A i B.

Plan zakłada, że 6 lipca nastąpi debiut spółki na GPW.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski zakłada, że jeszcze w tym roku JSW może trafić do indeksu WIG20.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcje JSW po 146 zł. Ile można zarobić?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl