SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywa polskich klientów Franklin Templeton Investment sięgają 900 mln zł

Aktywa polskich klientów, zgromadzone w funduszach Franklin Templeton Investments sięgnęły 900 mln zł na koniec 2009 r. FTI rozszerzył ofertę o 7 funduszy zagranicznych denominowanych w złotych, poinformowali przedstawiciele spółki.

Franklin Templeton rozszerzył ofertę o siedem zabezpieczonych klas tytułów uczestnictwa denominowanych w złotych i obecnie oferuje 8 takich funduszy. Pozwoli to inwestować w różnorodne aktywa w lokalnej walucie i zdywersyfikować portfele inwestycji denominowanych w złotych.

"Złotówka to jest coś, na co stawiamy. Chcielibyśmy, aby 30-40% portfela w ciągu dwóch lat stanowiły inwestycje złotówkowe. Zakładamy, że aktywa będą nadal rosły. W tej chwili to jest ok. 900 mln zł"- powiedział na konferencji sales manager Franklin Templeton Investments Poland Michał Staszkiewicz.

Minimalna kwota uczestnictwa wynosi 7,5 tys. zł, a minimalna kolejna wpłata 3 tys. zł.

Obecnie na polskim rynku spółka oferuje 65 funduszy zarejestrowanych w Luksemburgu i notyfikowanych przez KNF i wprowadza kolejnych 7, które będą sprzedawane w pierwszej kolejności przez banki i pośredników finansowych.

W lipcu 2007 r. Franklin Templeton otworzył biuro w Poznaniu, które obecnie zatrudnia 175 specjalistów. Plan zakłada wzrost zatrudnienia do 500 osób, co pozwoli osiągnąć 5. pozycję pod względem wielkości biur FTI na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktywa polskich klientów Franklin Templeton Investment sięgają 900 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl