SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alcatel-Lucent i LG przesłały dane video między sieciami mobilnymi LTE i CDMA

Firmy Alcatel-Lucent i LG Electronics przeprowadziły udane połączenie radiowe ze strumieniową transmisją wideo między sieciami komórkowymi LTE i CDMA. Wprowadzenie takiej technologii ma usunąć zakłócenia w korzystaniu z internetu mobilnego przez użytkowników poruszających się pomiędzy obszarami LTE i dotychczasowych sieci.

Przekazanie aktywnego połączenia radiowego z niezakłóconą strumieniową transmisją wideo zostało zrealizowane w trakcie testów w Nowym Jorku pomiędzy komercyjną siecią LTE a infrastrukturą CDMA/EV-DO firmy Alcatel-Lucent. Do połączenia, spełniającego standardy szerokopasmowych sieci bezprzewodowych, wykorzystano dwusystemowy terminal M13 CDMA/LTE LG Electronics.

Wypróbowane skutecznie rozwiązanie ma umożliwić użytkownikom internetu mobilnego niezakłócone korzystanie z takich funkcji jak pobieranie pliku wideo czy prowadzenie rozmowy VoIP w trakcie poruszania się pomiędzy obszarami pokrycia LTE i dotychczasowych sieci. - Działające obecnie sieci były projektowane głównie z myślą o przesyłaniu głosu, a obecnie następuje lawinowy wzrost ruchu związanego z transmisją danych - opisuje Ken Wirth, prezes działu 4G/LTE w Alcatel-Lucent.

Firma dostarcza infrastrukturę CDMA i LTE operatorowi Verizon Wireless, który wdrożył sieć LTE 4G w Stanach Zjednoczonych, a w bieżącym roku planuje uruchomienie jej na 25-30 rynkach. Również w obecnym roku ma być dostępne urządzenie opracowane przez LG Electronics na podstawie terminala M13 CDMA/LTE LG wykorzystanego w tym teście.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel-Lucent i LG przesłały dane video między sieciami mobilnymi LTE i CDMA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
budynex
LG bierze udział w ciekawych przedsięwzięciach
8 8
odpowiedź