SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Ministerstwa Klimatu i Środowiska odchodzi rzecznik

Aleksander Brzózka żegna się z funkcją rzecznika prasowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Pełnił ją przez ponad sześć lat.

Aleksander Brzózka, fot. screen z YouTube'aAleksander Brzózka, fot. screen z YouTube'a

- Chciałbym serdecznie podziękować Ministrom za zaufanie, współpracownikom za wyrozumiałość oraz przede wszystkim Państwu za te kilka lat współpracy. Życzę powodzenia następcom - stwierdził Aleksander Brzózka na platformie X.

Biuro prasowe Ministerstwa Klimatu i Środowiska przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że nie powołano na razie nowej osoby na stanowisko rzecznika prasowego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Aleksander był związany z resortem od połowy 2017, przez pierwszy rok pełnił funkcję głównego specjalisty. Wcześniej pracował m.in. jako specjalista ds. mediów w biurze prasowym klubu parlamentarnego PiS.

W środę zaprzysiężono rząd Donalda Tuska, w którym ministrem klimatu i środowiska została Paulina Hennig-Kloska. W Sejmie zasiada od 2015 roku, gdy otrzymała mandat startując z lity Nowoczesnej Ryszarda Petru. W wyborach w 2019 r. dostała się do Sejmu startując z listy Koalicji Obywatelskiej PO .N i PL Zielonych. W lutym 2021 r. przystąpiła do Polski 2050. W obecnej X kadencji Sejmu została wybrana z list Trzeciej Drogi (stworzonej przez Polskę 2050 i PSL) zdobywając 30 334 głosy w Koninie. W Sejmie zasiadała w Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.

Natomiast w piątek na wiceministrów klimatu i środowiska w randze podsekretarza stanu zostali powołani przez premiera Donalda Tuska Anita Sowińska i Miłosz Motyka. Sowińska była posłanką z ramienia Lewicy w poprzedniej kadencji Sejmu. Zasiadała m.in. w komisji ochrony środowiska oraz komisji finansów publicznych. Ukończyła zarządzanie i marketing na Politechnice Łódzkiej, a także studia MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Miłosz Motyka od 2019 roku jest rzecznikiem prasowym Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2017-2023 pełnił funkcję prezesa Forum Młodych Ludowców. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem środowiska, absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, jest też absolwentem Szkoły Liderów Politycznych.

Dołącz do dyskusji: Z Ministerstwa Klimatu i Środowiska odchodzi rzecznik

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bdn
Szok! Kto mógłby przypuszczać, że pisowski rzecznik prasowy odejdzie po zmianie władzy? 👀
odpowiedź