SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aleksandra Agatowska odeszła z zarządu PZU, została prezesem PZU Życie

Aleksandra Agatowska po zaledwie pięciu miesiącach zrezygnowała z funkcji członka zarządu PZU. Jednocześnie zaczęła pełnić obowiązki należącej do PZU spółki PZU Życie.

Aleksandra Agatowska Article

Do zarządu PZU Aleksandra Agatowska została powołana pod koniec października ub.r.

W środę wieczorem, wraz z komunikatem o jej odejściu z zarządu PZU, poinformowano, że została prezesem należącej do ubezpieczyciela spółki PZU Życie. Zastąpiła na tym stanowisku Romana Pałaca, który po trzech latach pełnienia go zrezygnował. Zaznaczono, że Pałac pozostanie członkiem zarządu PZU Życie, ma „zająć się strategicznymi dla Grupy PZU projektami”.

Aleksandra Agatowska na razie przejęła obowiązki prezesa PZU Życie, na stałe ma zostać powołana po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Z kolei w zarządzie PZU nadal są prezes Paweł Surówka (od kwietnia 2017 roku), Maciej Rapkiewicz (od marca 2016 roku), Tomasz Kulik (od października 2016 roku) Małgorzata Sadurska (od czerwca 2017 roku) oraz Marcin Eckert, Adam Brzozowski i Elżbieta Häuser-Schöneich (wszyscy troje zostali powołani w marcu ub.r.).

Aleksandra Agatowska w marcu 2016 roku została członkiem zarządu PZU Życie i dyrektorem Grupy PZU. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w zakresie strategii firmy na Columbia Business School.

Od stycznia do września 2019 r. Grupa PZU zanotowała 17,5 mld zł składek ubezpieczeniowych przypisanych brutto, wobec 17,26 mld zł rok wcześniej. Przychody z prowizji i opłat zmalały w skali roku z 3,07 do 3,05 mld zł (przy czym tylko w minionym kwartale wzrosły z 1,04 do 1,06 mld zł), natomiast wpływy netto w inwestycji poszły w górę z 8,07 do 9,6 mld zł.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa kapitałowa PZU zanotowała 29,88 mld zł przychodów i 3,68 mld zł zysku netto, wobec 27,87 mld zł przychodów i 3,9 mld zł zysku netto rok wcześniej.

Agatowska z doświadczeniem w HDI Asekuracja TU, Sony Europe i Philips Lightning

Przed pracą w PZU Aleksandra Agatowska pracowała w obszarze marketingowych. W firmie HDI Asekuracja TU (obecnie Warta ), należącej do Talanx Group, kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wspierające sprzedaż. Potem w Sony Europe zarządzała zespołem marketing intelligence w 20 krajach Europy oraz w Philips Lightning Poland kierowała zespołem marketing and business intelligence w 17 krajach.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pracowała też w firmach z Grupy ING oraz współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ukończyła na tej uczelni studia na kierunku socjologia w zakresie socjologii gospodarczej i badań rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Agatowska odeszła z zarządu PZU, została prezesem PZU Życie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl