SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wymaga 1 proc. ofert powiązanych z produktami w kolejnych działach, pozwala aktywować odroczoną płatność

Od połowy października w czterech kolejnych kategoriach na Allegro będzie wymagane, aby przynajmniej 1 proc. ofert od danego sprzedawcy było powiązane z bazą produktów przygotowaną przez platformę. Jednocześnie Allegro umożliwia sprzedawcom aktywowanie w ofertach opcji odroczonej płatności dla firm.

Article

Od 14 października wymóg, żeby przynajmniej proc. wystawionych ofert było powiązane z produktami z bazy Allegro, będzie obowiązywał sprzedawców w działach sport i turystyka, dom i ogród, zdrowie oraz supermarket. W każdym nie będzie wymagany we wszystkich podkategoriach, lista wyjątków jest dostępna w tym pliku.

Taki obowiązek jest już na Allegro w działach: elektronika, kultura i rozrywka oraz uroda.

- Od początku 2019 roku tworzymy rozwiązania, które pomagają powiązać przedmioty z ofert na Allegro z produktami w naszej bazie. Dzięki temu możesz wystawiać swoje oferty szybciej, a kupujący łatwiej odnajdują interesujący ich przedmiot - uzasadnia Allegro.

- Planujemy, aby w 2021 roku wszystkie oferty w wybranych kategoriach były połączone z naszą bazą - zapowiada firma.

Jeśli sprzedawca w dziale, w którym jest taki wymóg, w określonym momencie wśród swoich wystawionych oferty nie ma przynajmniej 1 proc. powiązanych z bazą produktową Allegro, nie może wystawić nowych ani wznowić zakończonych ofert bez powiązania ich z tą bazą.

Każdy sprzedawca w zakładce Moje oferty może sprawdzić, ile z jego aktualnych ofert jest już powiązanych z produktami w działach, w których jest taki obowiązek.

Allegro zachęca do aktywacji odroczonej płatności dla firm

W zeszły piątek Allegro poinformowało, że sprzedawcy mogą już aktywować nową metodę zapłaty - odroczoną płatność dla firm. - Usługa oparta jest o faktoring pełny. Co to znaczy? Pieniądze za sprzedaż otrzymujesz po zrealizowaniu zamówienia, a Twój klient ma nawet 60 dni na opłacenie faktury. Oznacza to również ochronę w przypadku, kiedy klient ostatecznie nie zapłaci za zakupy - podano.

Usługę na zlecenie Allegro świadczy spółka PragmaGO. Miesiąc temu poinformowała, że w ramach umowy z Allegro zobowiązała się zapewnić do końca 2021 roku środki pozwalające na zrealizowanie na platformie minimum 1,2 mld zł obrotów faktoringowych.

Dlaczego nowa metoda jest korzystna dla sprzedawców? - Jeśli udostępnisz nową metodę płatności w swoich ofertach, masz gwarancję szybkiej zapłaty za fakturę. Jednocześnie Twoja konkurencyjność wśród biznesowych klientów wzrasta. Dzięki usłudze możesz zwiększyć sprzedaż wśród kupujących z kontem firmowym, którym zależy na zapłacie w późniejszym terminie - zachęca Allegro.

Platforma zaznaczyła, że wkrótce poinformuje sprzedawców, kiedy zakupy z odroczoną płatnością będą dostępne dla klientów biznesowych.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. przeglądarkowa wersja Allegro zanotowała 17,88 mln użytkowników, 1,36 mld odsłon oraz 12 minut i 5 sekund średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a jego aplikacja mobilna - 4,98 mln użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro wymaga 1 proc. ofert powiązanych z produktami w kolejnych działach, pozwala aktywować odroczoną płatność

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bolec1
Niedługo będzie trzeba mieć doktorat by zrozumieć te ich regulaminy i wytyczne
odpowiedź
User
Kiszczak
Mi się nie podoba że biorą prowizję od zwykłych ludzi, którzy często sprzedają swoje rzeczy by związać koniec z końcem. Niech biorą od sklepow fabryk hurtowni. CBA powinna się przyjrzeć tym ich działaniom
odpowiedź