SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje angielska wersja Allegro. „Ważny krok w rozszerzeniu działalności”

Serwis Allegro zaczął działać w angielskiej wersji językowej. Platforma Allegro.com jest dostępna dla zagranicznych użytkowników, którzy mogą dokonywać zakupów po angielsku i płacić za nie w euro. - To ważny krok w rozwoju działalności na nowych rynkach, między innymi w perspektywie integracji z Grupą Mall - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka, rzecznik Allegro.

Article

W czwartym kwartale 2021 r. Allegro osiągnęło wzrost wpływów o 23,2 proc. do 1,6 mld zł i zysk niższy od oczekiwań. Firma prognozuje, że w latach 2022-2026 jej przychody będą rosnąć o wysokie kilkanaście proc., a skorygowana EBITDA ma być w środkowych lub wyższych rejestrach 20 proc. Z Allegro odchodzi prezes i dyrektor generalny Francois Nuyts, będzie pełnił te funkcje najpóźniej od końca br.

Czytaj także: Szef Allegro odchodzi. "Szykujemy się na przyszłość"

Allegro po angielsku

Jeszcze w lutym br. zapowiedziano, że jednym z ważnych, nowych projektów firmy będzie uruchomienie wersji serwisu w języku angielskim, co ma dać możliwość wygodnego dokonywania zakupów użytkownikom w wielu krajach w Unii Europejskiej.

Teraz platforma Allegro.com w wersji angielskiej została oficjalnie uruchomiona. Użytkownicy mogą z niej korzystać od wtorku.

Według firmy anglojęzyczny serwis daje klientom w UE dostęp do ponad 60 mln ofert, których sprzedaż i dostawę wspomogą nowoczesne rozwiązania technologiczne Allegro.

Z kolei polscy i zagraniczni sprzedawcy mogą oferować swoje produkty odbiorcom z w języku angielskim. Allegro ma dbać o tłumaczenia ofert i zapewnić niezbędne wsparcie dla obu stron transakcji, w tym przed, w trakcie i po zakupie. Transakcje mogą być dokonywane w euro.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka, rzecznik Allegro wyjaśnia, że użytkownicy w naszym kraju po wpisaniu adresu allegro.com zostaną automatycznie przekierowani na polską stroną platformy.

- My w Polsce nie widzimy angielskiej wersji, bo serwis wykrywa, że jesteśmy w kraju, ale kiedy ktoś wpisuje adres na przykład w Hiszpanii, to zobaczy Allegro po angielsku - tłumaczy Gruszka. - To ważny krok rozszerzaniu działalność Allegro na nowych rynkach. Trzeba pamiętać, że że powoli zbliża się proces integracji z Grupą Mall, która działa na sześciu rynkach w Centralnej Europie, i angielska wersja Allegro jest istotnym elementem całego procesu.

Czytaj także: Allegro blokuje sprzedaż produktów z Rosji i Białorusi

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsze platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w styczniu br. zanotowało 21,87 mln użytkowników i 73,58 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Startuje angielska wersja Allegro. „Ważny krok w rozszerzeniu działalności”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Super
Allegro na naszym rynku hest zdecydiwanie najlepsze. Anazon i ebay miga mu buty czyścić
odpowiedź
User
media polskojęzyczne
To może w końcu google nie będą wyświetlać Allegro.pl - Allegro Polen?
odpowiedź