SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziś kupno, dziś dostawa do One Box - Allegro z nową usługą

Allegro wprowadza w 10 dużych ośrodkach miejskich opcję dostawy produktów do automatów paczkowych One Box w dniu zakupu.

Article

Usługa dostawy do automatów One Box w dniu zakupu produktów została uruchomiona w Warszawie i okolicach, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Częstochowie, Bytomiu, Toruniu, Katowicach i miastach aglomeracji śląskiej. Tak szybko dostarczane są zakupy nie tylko w obrębie poszczególnych miast, lecz także pomiędzy nimi (np. gdy użytkownik z Wrocławia kupuje produkt od sprzedawcy z Warszawy).

Oferty, przy których możliwa jest dostawa w dniu zakupu, w opisie wśród metod dostawy mają oznacznie „Allegro One Box” lub „dostawa dzisiaj”.

Dostawy są realizowane przez platformę w ramach usługi Allegro One Kurier. Produkty najczęściej docierają do automatów One Box w godz. 18:00-22:00.

- Zakupy dostarczane do zielonych automatów paczkowych One Box, w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia dają mieszkańcom największych miast możliwość korzystania z bogatej oferty asortymentowej i najbardziej atrakcyjnych cen, z których słynie Allegro, niemal likwidując barierę oczekiwania na dostawę. W ten sposób, wyznaczamy nowy standard usług kurierskich w Polsce - podkreśla Łukasz Szczepański, pełniący w Allegro funkcję VP delivery experience.

- Co ważne, dostawy tego samego dnia dostępne są dla użytkowników Allegro Smart! bezpłatnie. Warto także podkreślić, że Allegro One Kurier, uzyskując wskaźnik zadowolenia klientów na poziomie NPS 84, jest najlepiej ocenianą metodą dostawy na naszej platformie - dodaje.

Allegro ma 2 tys. automatów One Box

Sieć automatów paczkowych One Box jest budowana przez Allegro od wiosny ub.r. Na koniec grudnia działało tysiąc maszyn, a w listopadzie firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących. W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

W zeszłym tygodniu firma podała, że liczba automatów One Box przekroczyła 2 tys., a do końca roku zostanie uruchomione kolejny tysiąc maszyn.

Liderem na polskim rynku automatów paczkowych jest InPost, który na koniec marca br. miał 17,3 tys. Paczkomatów, o 912 więcej niż kwartał wcześniej. Firma od dekady obsługuje dostawy zakupów z Allegro, niebawem umowa z platformą ma zostać renegocjonowana. - Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera - zapowiedział w maju Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegna się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejmie Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

Według wstępnych danych w całym zeszłym półroczu Allegro osiągnęło wzrost skonsolidowanych przychodów o 69 proc. do 3,6 mld zł i spadek skorygowanego zysku EBITDA o 13,6 proc. do 947,1 mln zł. Jej rentowność pogorszyły przejęte wiosną Mall Group i WE|DO, które miały 67 mln zł straty EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Dziś kupno, dziś dostawa do One Box - Allegro z nową usługą

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
Zamówiłem tak oznaczony produkt tydzień temu. Przyszedł po 3 dniach, czyli nawet później niż zamówiony tego samego dnia produkt do paczkomatu.
3 3
odpowiedź
User
Marc1n
DPD: zamówienie z wczoraj z 12:50 jest już w doręczeniu.
GLS: zamówienie z wczoraj z 14 jest już w doręczeniu.
Oba przejechały pół Polski.
Allegro, zamówienie z wczoraj z 7 rano, dostawa niby tego samego dnia:
31 sie 2022, 19:00
W trakcie procesowania
31 sie 2022, 19:00
Za późno przekazana
31 sie 2022, 16:50
Przyjęta od kuriera przez magazyn
31 sie 2022, 08:10
Przygotowana przez nadawcę

Dostawa w tym samym mieście, dostanę pewnie po 18 jak nie później. Cóż, nie wróżę powodzenia.
0 1
odpowiedź
User
Matt
Co za czasy nastały. Wszyscy klienci stali się niecierpliwi jak małe dzieci. Wszystko by chcieli na już i teraz...
1 0
odpowiedź