SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro umożliwi odbiór zakupów w punktach DPD, Allegro Ceny dla większej liczby sprzedawców

Na początku października na platformie Allegro pojawi się nowa metoda dostawy - Allegro Odbiór w Punkcie DPD. Z kolei w programie Allegro Ceny w połowie października zniknie część kryteriów dla sprzedawców.

Article

Allegro Odbiór w Punkcie DPD będzie dostępne w ofertach od sprzedawców z kontem firmowym. Przesyłki będą mogły być wysyłane tylko w ramach Wysyłam z Allegro, sprzedawcy będą to rozliczać bezpośrednio z platformą na podstawie wystawianych przez nią faktur.

W ramach opcji Allegro Odbiór w Punkcie DPD będą mogły być wysyłane przesyłko o wadze rzeczywistej lub gabarytowej do 20 kg, długości do 100 cm oraz obwodzie (2x szerokość plus 2x długość plus wysokość, najdłuższy bok paczki to wysokość) do 250 cm.

Nowa metoda będzie dostępna w ramach opcji Allegro Smart! W ramach tej opcji sprzedawcy będą płacić 0,99 zł za przesyłkę dla zamówień w cenie poniżej 100 zł i 1,99 zł za przesyłkę dla zamówień od 100 zł.

W przypadku ofert poza Allegro Smart! cena będzie wynosić 8,99 zł brutto. Również 8,99 zł brutto sprzedawcy będą mogli podać w ofercie jako cenę takiej dostawy.

Allegro Odbiór w Punkcie DPD będzie dostępny od 4 października.

Allegro Ceny dla większe liczby sprzedawców

Od 18 października w programie Allegro Ceny, wprowadzonym w połowie br., usunięte zostaną dwa kryteria dla sprzedających: wskaźnik poleceń z minionych 12 miesięcy wynoszący co najmniej 98,5 proc. oraz obroty od stycznia do maja br. w wysokości minimum 25 tys. zł.

Program będzie obejmował wszystkich sprzedawców z kontami firmowymi z jakością sprzedaży na poziomie przynajmniej neutralnym.

W ramach Allegro ceny w ofertach takich sprzedawców automatycznie obniżane są ceny wybranych produktów, a sprzedający dostają od Allegro wyrównanie tej obniżki.

- Twoja cena: 100 zł. Twoja cena po automatycznej obniżce: 95 zł. Wyrównanie od nas: 5 zł (100 zł – 95 zł). Od kupującego otrzymujesz 95 zł, a 5 zł przyznajemy Ci jako wyrównanie do rozliczeń z Allegro na Twoim koncie po kilku minutach od sprzedaży. Nic więc nie tracisz, bo Twój wynik to nadal 100 zł: cena przedmiotu (95 zł) plus kwota wyrównania (5 zł) - tak opisuje przykładową sytuację w Allegro Ceny.

Krótsze Dyskusje o niedostarczonych zakupach

Od 8 listopada w ramach opcji Dyskusje czas na rozwiązanie problemu dotyczącego niedostarczonych zakupów zostanie skrócony do 7 dni od wyznaczonego terminu dostawy.

- Szybki czas odpowiedzi jest bardzo ważny dla klientów, więc zależy nam, aby dostawali odpowiedź w Dyskusji w ciągu 24 godzin. Ale najważniejsze jest pozytywne rozwiązanie problemu - uzasadniono w komunikacie Allegro.

Zaznaczono, że czas na rozwiązanie Dyskusji z pozostałych powodów będzie wynosił 14 dni.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w sierpniu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,74 mln użytkowników i 61,3 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 8,98 mln użytkowników i 31 proc. zasięgu.

W drugim kwartale br. przychody grupy Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe.

Dołącz do dyskusji: Allegro umożliwi odbiór zakupów w punktach DPD, Allegro Ceny dla większej liczby sprzedawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl