SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro dostępne po czesku

Platforma Allegro uruchomiła swoją kolejną wersję językową - czeską. W kwietniu br. sfinalizowała przejęcie firm Mall Group i WE|DO działających m.in. w Czechach.

Article

W czeskiej wersji językowej udostępnione zostały najważniejsze zakładki Allegro:
- strona z rejestracją i logowaniem,
- wyszukiwarka oraz listy produktów,
- strona z opisem produktu, formularz dostawy i płatności,
- strona z podziękowaniem za zakup,
- sekcja Pomoc (ze 150 artykułami odpowiadającymi na najczęstsze pytania użytkowników),
- formularz kontaktowy (można w nim porozmawiać po czesku z pracownikiem platformy).

Ponadto na język czeski automatycznie przetłumaczono 63 mln ofert, w których sprzedawcy umożliwiają wysyłkę produktów do Czech.

- W ciągu kolejnych miesięcy planujemy uruchomić kolejne kanały kontaktu z doradcą, takie jak czat czy Messenger, oraz publikować kolejne artykuły pomocowe w czeskiej wersji językowej - zapowiada Allegro.

Użytkownicy odwiedzający platformę w Czechach będą domyślnie kierowani do jej nowej wersji językowej. - Jeśli nie zalogujesz się przy tym na żadne konto, automatycznie pokażemy Ci wersję serwisu w języku czeskim, ustawimy Czechy jako kraj dostawy i euro jako walutę - informuje Allegro.

Allegro wydało 870 mln euro za Mall Group i WE|DO CZ

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji.

Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Allegro zapowiedziało, że platformy i spółki nowej grupy będą stopniowo integrowane, a wdrażanie strategicznych rozwiązań skierowanych do klientów rozpocznie się w całej grupie natychmiast. - Lokalni sprzedawcy mogą stać się teraz sprzedawcami międzynarodowymi, a klienci będą korzystać z możliwie najlepszych ofert. Do tej pory nie było gracza w handlu internetowym, który oferowałby tak szeroki wybór w tak konkurencyjnych cenach w całym regionie - podkreślił François Nuyts, prezes Allegro.

Mall Group i WE|DO CZ w roku obrotowym zakończonym 31 marca br. zanotowały 3,13 mld zł przychodów, 96 mln zł skorygowanej straty EBITDA i 619 mln zł zysku brutto.

Allegro dostępne po angielsku i ukraińsku

W drugiej połowie marca br. ruszyła anglojęzyczna wersja Allegro, w której kupujący mogą płacić w euro. Na starcie dostępnych było 60 mln ofert przetłumaczonych na angielski. Na adres Allegro.com przekierowywani są internauci odwiedzający platformę poza Polską.

Niedługo potem najważniejsze funkcjonalności Allegro udostępniono w języku ukraińskim. Ponadto kilka tygodni po wybuchu wojny w Ukrainie platforma zaczęła blokować sprzedaż produktów z Rosji i Białorusi.

Od wiosny ub.r. Allegro rozwija swoją sieć automatów paczkowych, na koniec grudnia ub.r. miało tysiąc maszyn, w br. chce postawić kolejne 2 tys. Na początku listopada firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Dołącz do dyskusji: Allegro dostępne po czesku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
A po ukraińsku?
odpowiedź
User
Makrel
W Czechach płaci się w Koronach, nie w euro. Nie słuchajcie Kani.
odpowiedź