SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro przenosi swoje serwery z Beyond.pl do Taleksu

Serwis Allegro po 7 latach zmienia dostawcę usług IT. Wszystkie jego serwery będą pracowały w centrum danych firmy Taleks, bo Beyond.pl wypowiedział Allegro umowę. - Nie komentujemy decyzji Beyond.pl - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro.

fot. Shutterstock.comArticle

Oficjalnie ani Allegro, ani Beyond.pl nie chcą zdradzić dlaczego doszło do wypowiedzenia umowy największej polskiej platformie e-commerce przez jedną z największych firm świadczących usługi kolokacji danych. Obie strony współpracowały ze sobą w tej dziedzinie przez ostatnich 7 lat.

- W przypadku współpracy z Allegro nasze strategie i oczekiwania się rozminęły. Wypowiedzieliśmy umowę z czysto biznesowych powodów - powiedział Michał Grzybkowski, prezes Beyond.pl. Z kolei Paweł Klimiuk, rzecznik Allegro w rozmowie z Wirtualnemedia.pl unika odpowiedzi na pytanie, czy przyczyną zakończenia współpracy przez obie firmy były kwestie finansowe, jednak nie zaprzecza stanowczo takiej sugestii. - Przez wzgląd na długoletnią współpracę z naszym byłym partnerem pozostańmy przy tym, co podaje on jako motyw rezygnacji ze swojego największego kontrahenta - podkreśla Klimiuk.

Rzecznik Allegro przyznaje, że serwis pod koniec listopada br. podpisał umowę z firmą Taleks, która zastąpi Beyond.pl w zakresie obsługi serwerów Allegro.

W komunikacie Taleks informuje, że umowa z Allegro ma obowiązywać do 2018 r., a jej wartość wynosi 12,4 mln zł. Wysokość kwoty może się jednak zmienić w zależności od liczby serwerów Allegro obsługiwanych przez Taleks oraz zakresu dodatkowych usług z tym związanych.

We wrześniu br. Allegro.pl odwiedziło 12,54 mln użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Allegro przenosi swoje serwery z Beyond.pl do Taleksu

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Nie Taleks - tylko TALEX !!! Nowy kontrahent to TALEX; do TALEXU; z TALEXEM; o TALEXIE.
Sprawdzajcie a nie piszcie w ciemno fonetycznie.
odpowiedź
User
ere
Talex, ale do Taleksu, z Taleksem, o Taleksie. To elementarz języka polskiego. Zanim zaczniesz innych pouczać - naucz się sam.
odpowiedź
User
DW
Proponuję się zapoznać z poniższym i wtedy dopiero mnie pouczać. Poza tym błąd w artykule jest również w mianowniku.

UCHWAŁA ORTOGRAFICZNA NR 17 RADY JĘZYKA POLSKIEGO
W SPRAWIE ZAPISU WYRAZÓW ZAKOŃCZONYCH LITERĄ -X
(PRZYJĘTA NA XXIX POSIEDZENIU PLENARNYM DN. 8 GRUDNIA 2008 R.)

Wyrazy zakończone literą –x (skrótowce, nazwiska, nazwy geograficzne, wyrazy pospolite) możemy zapisywać dwojako:
A. W przypadkach zależnych w miejsce -x kończącego wyraz w mianowniku piszemy połączenie liter -ks-, np. Hortex, Horteksu, (o) Horteksie; Hendrix, Hendriksa, (o) Hendriksie; Halifax, Halifaksu, (o) Halifaksie; cardox, cardoksu, (o) cardoksie; maalox, maaloksu, (o) maaloksie.
B. W przypadkach zależnych pozostawiamy w zapisie tematyczne -x-, np. Hortexu, Hortexowi, (o) Hortexie; Hendrixa, Hendrixowi, (o) Hendrixie; Halifaxu, Halifaxowi, (o) Halifaxie; cardoxu, cardoxowi, (o) cardoxie; maaloxu, maaloxowi, (o) maaloxie.
odpowiedź