SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro ogranicza sprzedaż kodów, kuponów i voucherów do kin, automatyczne oferty wielowariantowe z odzieżą

Od początku lipca kody, kupony i vouchery do kin na Allegro będą mogli oferować jedynie autoryzowani sprzedawcy, natomiast w kilku kategoriach licytacje będzie można kończyć tylko przed pojawieniem się pierwszej oferty kupna. Jednocześnie w większości kategorii odzieżowych zacznie działać automatyczne łączenie ofert w oferty wielowariantowe.

Article

Od 3 lipca kody, kupony i vouchery do kin, a także usługi i towary z oferty kin podlegające wymianie na bilety będą mogły sprzedawać na Allegro tylko podmioty, które podpiszą z serwisem odpowiednie umowy.

Z kolei reguła, że sprzedawca może skończyć licytację tylko przed pojawieniem się pierwszej oferty kupna, będzie obowiązywała w zakładkach „Swetry” i „Bluzki” w ramach kategorii „Odzież damska”, „Koszule” z kategorii „Odzież męska” oraz „Malarstwo, Numizmatyka” z kategorii „Produkty inwestycyjne, Antyki i Sztuka”.

Obecnie w każdej z tych sekcji sprzedający może w dowolnej chwili zakończyć licytację, także gdy pojawiły się już oferty kupna. W takiej sytuacji zwycięzcę ustala się według stanu na chwilę jej zakończenia. Allegro uzasadnia, że zapowiedziana zmiana ma podnieść transparentność licytacji.

Automatyczne oferty wielowariantowe, dodatkowe informacje w opisie

Ponadto w większości kategorii związanych z odzieżą wprowadzone zostanie automatyczne łączenie ofert w oferty wielowariantowe. Jak to będzie działać? Przykładowo w jedną ofertę wielowariantową zostaną połączone osobne oferty z różnymi rozmiarami tego samego modelu butów.

Obecnie sprzedający sami muszą tworzyć oferty wielowariantowe. Zautomatyzowanie tego procesu ma zaoszczędzić ich czas.

Nowa opcja będzie działać w większości sekcji z kategorii „Moda” oraz „Sport i turystyka”, a także w związanych z odzieżą sekcjach kategorii „Dziecko”, „Dom i ogród”, „Motoryzacja”, „Kultura i rozrywka”, „Firma” i „Zdrowie”.

Z kolei przy tworzeniu oferty w polu „Opis” będzie można umieszczać dodatkowe informacje na temat producenta przedmiotu oraz o innych przedmiotach z oferty sprzedającego. Obecnie w polu tym można dodawać tylko dane dotyczące oferowanego przedmiotu.

Jednocześnie w regulaminie doprecyzowano zasady współpracy Allegro z podmiotami trzecimi, m.in. firmami oferującymi usługi analityczne i przechowywanie danych. Pojawiły się zapisy, że serwis może zbierać identyfikatory reklamowe, identyfikatory urządzeń, pliki cookie i dane z podobnych technologii, żeby personalizować własne treści i reklamy. Zaznaczono też, że może udostępniać dane osobowe użytkowników „organom publicznym wspierającym Allegro w walce z oszustwami i nadużyciami w Allegro, w tym w związku z prowadzonymi postępowaniami dotyczącymi możliwych naruszeń prawa lub zwalczaniem innych ewentualnych naruszeń regulaminu Allegro”.

Niższa prowizja przy sprzedaży artykułów budowlanych

Ponadto obniżono z 10 do 6 proc. stawkę prowizji w kolejnych sekcjach kategorii „Przemysł”. Obecnie niższa stawka obowiązuje w podkategoriach „Profesjonalne urządzenia czyszczące” oraz „Maszyny i urządzenia” (w tej drugiej w zakładkach „Maszyny zmywające” i „Kuchnie” prowizja to tylko 3 proc.).

Od 3 lipca prowizja będzie wynosić 6 proc. także w podkategorii „Budownictwo”, z wyjątkiem zakładek „Chemia budowlana”, „Materiały i akcesoria”, „Przyrządy geodezyjne”, „Zaplecze budowlane”, „Prace na wysokości” i „Pozostałe”.

Według badania Gemius/PBI w maju br. serwis Allegro.pl zanotował 17,23 mln realnych użytkowników, 1,28 mld odsłon oraz 13 minut i 30 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego w ciągu doby, natomiast aplikacja mobilna Allegro miała 3,46 mln realnych użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro ogranicza sprzedaż kodów, kuponów i voucherów do kin, automatyczne oferty wielowariantowe z odzieżą

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rrr
Coraz większy bajzel na Allegro. Nawet prezes ma gdzieś to co się tam dzieje. PR to oni mają dobry.
Klient mieszka za granicą, wybiera przesyłkę krajową; wystawia negatyw bo "ma prawo do oceny transakcji"
Ktoś płaci przez Przelewy24 a sprzedający nie ma tam konta. Aby wyjąc kasę, trzeba założyć konto przesyłając skan dowodu.
6 1
odpowiedź
User
Relievo7
Niższa prowizja przy sprzedaży artykułów budowlanych a może coś dla klientów by wymyślili bo sprzedawcy raczej cen nie będą z tej racji tego obniżać? Tutaj niby jest jakaś promocja ale jeszcze nie sprawdzałem, ktoś kojarzy czy to rzeczywiście działa?
https://allegro.cashback-polska.pl/
0 1
odpowiedź