SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wyda do 25 mln zł na swoje akcje, żeby nagrodzić pracowników

Do końca marca Allegro na skup swoich akcji wyda maksymalnie 25,37 mln zł. Przejmie walory na potrzeby pracowniczego planu motywacyjnego.

W komunikacie Allegro zapowiedziano, że do końca marca firma skupi do 725 tys. swoich akcji, płacąc maksymalnie 35 zł za sztukę. Będzie przy tym współpracowała z biurem maklerskim Santander Bank Polska.

- Zlecenia nie będą składane w fazie aukcji, a zlecenia złożone przed rozpoczęciem fazy aukcji nie będą modyfikowane w tej fazie - zaznaczono.

Allegro kupi pakiet swoich akcji na nagrody dla pracowników przyznane w ramach planu motywacyjnego. Walory będą musiały zostać im przekazane w ciągu 12 miesięcy.

Jesienią ub.r. przed debiutem giełdowym Allegro przekazało wszystkim pracownikom pakiet akcji o wartości 10 tys. zł według ceny z oferty pierwotnej. Akcje można był sprzedać najwcześniej po roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

We wtorek po godz. 12 kurs Allegro wynosił 27,97 zł, co daje wycenę firmy w wysokości 29,6 mld zł. Kapitał firmy składa się z 1,05 mld akcji. 33,6 mln walorów wyemitowano wiosną ub.r., żeby częściowo sfinansować przejęcie Mall Group i WE|DO za 881 mln euro.

Akcje Allegro przez ostatnie 12 miesięcy staniały o 10,3 proc., ale od początku stycznia kurs zyskał ponad 11 proc.

Allegro przeceniło Mall Group i podniosło opłaty

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał ub.r. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w trzecim kwartale ub.r. przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

W drugiej połowie listopada ub.r. roczna subskrypcja Allegro Smart! podrożała z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł. Nie zmienił się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal wynosi 10,99 zł. Równocześnie Allegro wycofało się z wprowadzenia do regulaminu zapisu pozwalającego podwyższać w oparciu o wskaźniki inflacyjne ceny i minimalnej kwoty zakupów w ramach Allegro Smart!

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Dołącz do dyskusji: Allegro wyda do 25 mln zł na swoje akcje, żeby nagrodzić pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl