SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amazon w wyższymi przychodami i 3,5 mld dolarów zysku

W I kwartale 2019 roku przychody koncernu Amazon wzrosły o 17 procent, a zysk spółki przekroczył kwotę 3,5 mld dolarów. Za rosnące wyniki odpowiadał przede wszystkim rynek w Ameryce Północnej, duże znaczenie miały także wzrosty związane z chmurową platformą AWS.

fot. Shutterstock.com Article

W I kwartale 2019 r. przychody Amazona osiągnęły kwotę 59,7 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 17 proc. Skala wzrostów po stronie przychodów nieco rozczarowała rynek, była bowiem najniższa w ciągu ostatnich czerech lat.

Większość przychodów spółki pochodziła z rynku w Ameryce Północnej (ponad 35,8 mld dol.). Na rynkach międzynarodowych przychody osiągnęły poziom 16,1 mld dol. - o 9 proc. więcej w skali roku. O 13 proc. wzrosły także przychody z usługi chmurowej AWS osiągając kwotę przekraczającą 7,6 mld dol.

W raportowanym okresie zysk netto Amazona osiągnął ponad 3,5 mld dol., podczas gdy rok wcześniej po stronie kwartalnych zysków zanotowano z górą 1,6 mld dol.

Amazon prognozuje, że w II kwartale br. przychody koncernu wyniosą pomiędzy 59,5 a 63,5 mld dol. i będę wyższe rok do roku o 13-20 proc. W tym samym okresie przewidywany zysk operacyjny spółki ma wahać się od 2,6 do 3,6 mld dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amazon w wyższymi przychodami i 3,5 mld dolarów zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl