SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowe osoby w Android.com.pl. Piotr Pilewski doradza zarządowi

Rafał Kamiński, Agnieszka Zielińska i Krzysztof Sobiepan dołączyli do redakcji Android.com.pl, w zespole znaleźli się też Adam Drabik i Wiktoria Boruszewska. Doradcą zarządu firmy został z kolei Piotr Pilewski, były szef money.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Poszerzając zespół zwiększamy tym samym zakres tematyczny serwisu - mówi Jakub Bereziewicz, prezes SmartWeb Media.

Firma podkreśla, że po przeprowadzeniu rebrandingu marki w październiku 2022 r. polegającej na zmianie logotypu i całej identyfikacji wizualnej wzmocnienie zespołu jest kolejnym elementem realizacji strategii rozwoju.

Od listopada br. do zespołu dołączył Rafał Kamiński, który od  2014 r. pracował w Ringier Axel Springer Polska jako redaktor naczelny miesięcznika “Komputer Świat”, a wcześniej też serwisu komputerswiat.pl. Był też szefem wydawców serwisów technologicznych RAS Polska. Kamiński będzie odpowiedzialny za realizację strategii wydawniczej we współpracy z redaktorem prowadzącym serwisu Łukaszem Gołąbiowskim, który przeszedł do android.com.pl z komputerswiat.pl we wrześniu 2022 r.

Agnieszka Zielińska, która dołączyła do Android.com.pl także od listopada, odpowiedzialna będzie za realizację tematów głównie z zakresu energetyki i nieruchomości oraz przygotowywanie akcji specjalnych. Od połowy 2021 do października 2023 Zielińska pracowała w redakcji money.pl. Wcześniej związana była m.in. z “Gazetą Wyborczą”, “Pulsem Biznesu”, “Parkietem” i “Rzeczpospolitą”. 

Redakcję od grudnia wzmocni z kolei Krzysztof Sobiepan. Sobiepan w 2019 r. ukończył studia psychologiczne. Współpracował z serwisem Gry-OnLine.pl, pisał też dla Grupy naTemat (INNPoland.pl), a przez ostatni rok odpowiadał za treści technologiczne we Wprost.pl.

- Podstawą rozwoju serwisu i siłą marki jest społeczność nie tylko czytelników, ale przede wszystkim tych osób, które de facto dla nich pracują dostarczając najciekawszych informacji ze świata nowych technologii wykorzystywanych w różnych dziedzinach naszego życia. Poszerzając zespół zwiększamy tym samym zakres tematyczny serwisu w reakcji na potrzeby zarówno czytelników jak i partnerów - podkreśla Jakub Bereziewicz, prezes spółki SmartWeb Media, wydawcy android.com.pl.

Redakcję w realizacji projektów będzie wspierać odpowiedzialna także za działania marketingowe jako digital assistant Wiktoria Boruszewska posiadająca doświadczenie w prowadzeniu różnych projektów na SGH w Warszawie.

Od listopada za współpracę komercyjną z partnerami odpowiada Adam Drabik, który ma czteroletnie doświadczenie w zagranicznych firmach (BMW Group w Austrii i amerykańskiej centrali Porsche). Do android.com.pl przechodzi z europejskiej centrali firmy Salesforce w Dublinie.

Piotr Pilewski był szefem money.pl

Z kolei od sierpnia tego roku w roli doradcy zarządu Android.com.pl wspiera Piotr Pilewski, który od września 2021 r. do połowy 2023 r. był redaktorem naczelnym serwisu money.pl oraz szefem obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce. Wcześniej był zastępcą redaktora Forbes odpowiedzialnym za online oraz szefem newsroomu i p.o. redaktora naczelnego Business Insider Polska, w którym pracował przez kilka lat początku powstania projektu.

- Siłą marki są tworzący ją ludzie oraz kultura współpracy oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Pasję i zaangażowanie zespołu widać w artykułach i innych formach publikowanych treści. W android.com.pl widzę ogromny potencjał rozwoju i cieszę się, że mam możliwość dzielić się tu swoim doświadczeniem i pomysłami - podkreśla Piotr Pilewski.

Android.com.pl to największy niezależny serwis technologiczny w Polsce. W październiku - według danych Mediapanel zanotował 3,5 miliona realnych użytkowników. 

Dołącz do dyskusji: Nowe osoby w Android.com.pl. Piotr Pilewski doradza zarządowi

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Brawo Piter, Ty wiesz co ✌️
odpowiedź
User
Basiaa
Ciekawe na ile starczy im kasy
odpowiedź
User
Andrzej
najlepsza tech redakcja, tak trzymać!
odpowiedź