SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Bober pisze dla tygodnika "Angora"

Andrzej Bober rozpoczął współpracę z tygodnikiem „Angora”. Co tydzień na łamach pisma będą się ukazywać jego teksty o znanych i mniej znanych ludziach w cyklu „Kawał historii”.

Andrzej BoberArticle

O rozpoczęciu współpracy z tygodnikiem poinformował na Facebooku sam Andrzej Bober. "Dziś rozpoczynam romans z tygodnikiem ANGORA. Nie dlatego,że ma prawie 400 tys.nakładu. A dlatego, że w czasach, w których odmawiały mi druku „Newsweek”,”Polityka” i „Wprost”, spokojną przystań znajdowałem właśnie w ANGORZE. I tu właśnie co tydzień możecie śledzić nieznane fakty z życia znanych... Znanych lub mniej znanych ludzi" - napisał Bober. Pierwszy tekst ukazał się w najnowszym numerze pisma pod tytułem „Tajemnice wizytownika Andrzeja Bobera”.

Andrzej Bober to dziennikarz i publicysta. W czasach PRL prowadził w Telewizji Polskiej „Listy o gospodarce”, program gospodarczy opisujący problemy gospodarcze PRL. Po wprowadzeniu stanu wojennego utracił pracę w TVP. Później pomagał Lechowi Wałęsie w jego debacie z Alfredem Miodowiczem. W latach 90. był m.in. dyrektorem generalnym Telewizji Polskiej i redaktorem naczelnym „Życia Warszawy”.

Razem z Cezarym Łazarewiczem przeprowadził wywiad-rzekę z Lechem Wałęsą – „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą”. Ukazał się też książka wywiad z samym Andrzejem Boberem pod tytułem „Zawodowiec”.

W 2012 roku Andrzej Bober po prawie 50 latach zrezygnował z członkostwa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. „SDP to partyjna jaczejka” – tłumaczył.

W lutym br. tygodnik "Angora" sprzedawał 196 263 egz. "Angorę" wydaje Wydawnictwo Westa Druk. W 2019 roku zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 5,3 proc. do 39,2 mln zł, a jego wynik netto poszedł w górę z 592,7 tys. zł straty do 2,79 mln zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Bober pisze dla tygodnika "Angora"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arkadiusz
Nisko upadł ten człowiek.
odpowiedź