SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Dopierała Prezesem Zarządu Oracle Polska

Andrzej Dopierała objął funkcję Prezesa Zarządu Oracle Polska, przejmując to stanowisko od Pawła Piwowara.

Andrzej Dopierała będzie także pełnił funkcję dyrektora sprzedaży technologii do klientów kluczowych oraz będzie odpowiedzialny za sprzedaż oprogramowania warstwy pośredniej w regionie Europy Środkowej.

"Przekazuję firmę Oracle Polska w znakomitej kondycji. Przez ostatnie 8 lat Oracle w Polsce 10-krotnie zwiększył swoje obroty, znakomicie rozwinął sieć partnerów biznesowych, a także zdobył znaczącą pozycję na rynku przedsiębiorstw małych i średnich. Korporacja Oracle znajduje się obecnie w momencie przełomowym - po serii fuzji i połączeń oferta naszej firmy bardzo się powiększyła, a adaptacja wszystkich linii produktowych do lokalnych warunków będzie zadaniem niezwykle odpowiedzialnym. Jestem pewien, że Andrzej Dopierała jest tym menedżerem, który najlepiej poradzi sobie z tymi wyzwaniami" - powiedział Paweł Piwowar.

"Nominacja na szefa Oracle Polska to dla mnie wielkie wyróżnienie. Podejmuję to wyzwanie traktując nową funkcję z największą odpowiedzialnością. Uważam, że to właśnie branża software'owa jest sednem informatyki i najważniejszym sektorem w całej branży komputerowej. Posiadanie przez Oracle wielu nowych linii aplikacyjnych, a także włączenie naszego kraju do nowoutworzonego regionu Europy Środkowej znakomicie rokuje na dalszy rozwój biznesu Oracle Polska i pozwoli jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów" - komentuje Andrzej Dopierała.

Andrzej Dopierała pracuje w branży informatycznej od 14 lat. Przez ostatnie 12 lat pracował w HP, z czego 7,5 roku na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego Hewlett-Packard Polska Sp. z o.o. Kierowana przez niego firma HP Polska nieprzerwanie znajdowała się na 1 miejscu rankingów największych firm IT w Polsce według raportów Computerworld Top 200 oraz Teleinfo 500. Andrzej Dopierała jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Jest żonaty i ma troje dzieci. Jego hobby, oprócz spędzania czasu z rodziną to jazda na nartach, na rowerze, a od niedawna także golf.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Dopierała Prezesem Zarządu Oracle Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl