SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Duda i Beata Szydło do Rodziny Radia Maryja: stacja łączy Polaków, szacunek i wdzięczność dla o. Rydzyka

Prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło skierowali listy do uczestników corocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. - Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą - stwierdził Andrzej Duda. - Nie byłoby tej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności - oceniła Beata Szydło.

Article

26. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbyła się w weekend. W niedzielnych uroczystościach wzięli udział m.in. ministrowie Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Krzysztof Jurgiel, Jan Szyszko, Marek Gróbarczyk, Witold Bańka, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa oraz wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

List Andrzeja Dudy do pielgrzymów odczytał Adam Kwiatkowski, minister w Kancelarii Prezydenta RP. Andrzej Duda przekazał wyrazy szacunku dla całej Rodziny Radia Maryja,

- Gorąco wszystkich Państwa pozdrawiam, mając w pamięci nasze grudniowe serdeczne spotkanie w Toruniu na obchodach jubileuszu 25-lecia Radia Maryja. Odwiedziłem wówczas także nowo konsekrowane Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Szczególne wrażenie wywarła na mnie kaplic. pamięci, poświęcona Polakom ratującym Żydów podczas wojny światowej - przypomniał prezydent.

- Bardzo się cieszę, że Państwa wspólnota rozwija się i coraz pełniej rozkwita, wciąż owocując licznymi nowymi dziełami. Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą. Jestem przekonany, że Polacy potrzebują zjednoczenia wokół fundamentalnych wartości patriotycznych, etycznych, społecznych, religijnych - wyliczył Duda.

Zdaniem prezydenta „we współczesnym świecie - zdominowanym przez szum informacyjny, w którym odbiorcom często trudno jest odróżnić prawdę od fałszu, odkrycie od plotki, sensację od manipulacji - ogromnie ważną rolę mają do odegrania rzetelne, profesjonalne, wiarygodne środki p masowego przekazu”. - Do wykonywania zawodu dziennikarza jako służby publicznej formuje młodych ludzi Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej - zwrócił uwagę.

- Chcę dzisiaj z całego serca podziękować Rodzinie Radia Maryja za wszystkie te wspaniałe dzieła. Dziękuję za to, że współtworzą Państwo właśnie taką wspólnotę i takie media. Że na co dzień kierują się Państwo ewangelicznym wskazaniem, które jest również hasłem obecnej pielgrzymki: „Idźcie i głoście” - podkreślił Andrzej Duda.

Również premier Beata Szydło w swoim liście - odczytanym przez Beatę Kempę - nawiązała do hasła tegorocznej pielgrzymki. - Oddaje ono szczególny charakter Rodziny Radia Maryja. Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro Ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa opartego na chrześcijańskich fundamentach - stwierdziła.

Szefowa rządu podkreśliła nieustanną działalność ewangelizacyjną słuchaczy Radia Maryja w lokalnych środowiskach. - To chwalebna, ale i odpowiedzialna misja - przejawia się bowiem poprzez okazywane miłosierdzia i otwarcie serca na drugiego człowieka. poprzez bycie wzorem postawy moralnej i inspirującym przykładem dla innych. Poprzez bycie dobrym człowiekiem - wyliczyła.

Podkreśliła też ważną rolę o. Tadeusza Rydzyka, założyciela toruńskiej rozgłośni. - Nie byłoby tej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności - stwierdziła.

- Dziękuję pątnikom, a także wszystkim, którzy wnieśli wkład w organizację tego i innych cennych wydarzeń srożących promowaniu wartości bliskich Polakom. Życzę, by doświadczenie pielgrzymki i wstawiennictwo Matki Bożej przyniosło jej uczestnikom nowe siły, by mierzyć się z codziennymi wyzwaniami i budować dobrą przyszłość dla naszego kraju - napisała Beata Szydło na końcu swojego listu.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Duda i Beata Szydło do Rodziny Radia Maryja: stacja łączy Polaków, szacunek i wdzięczność dla o. Rydzyka

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OLO
dlaczego prezydent i premier biorą udział w takich uroczystościach? państwo powinno być oddzielne od kościoła.
odpowiedź
User
Liberał konserwatywny
Skomentuję to dwiema literami: xD
odpowiedź
User
td2003
Aha, czyli kolejne przelewy z budżetu państwa niezagrożone.
odpowiedź