SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Gładki zastępcą dyrektora Xiaomi w Europie Środkowo-Wschodniej. Łukasz Bieniek zastępcą dyrektora Xiaomi Polska

Z początkiem listopada 2020 roku Andrzej Gładki objął w Xiaomi stanowisko zastępcy dyrektora generalnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Z kolei Łukasz Bieniek został zastępcą dyrektora zarządzającego Xiaomi Polska. Obaj menedżerowie są z wiązani z firmą od 2019 roku.

Andrzej Gładki i Łukasz Bieniek Andrzej Gładki i Łukasz Bieniek

W ostatnim okresie Xiaomi, jeden z największych dostawców na smartfonów na świecie przechodzi w naszym regionie poważne zmiany kadrowe. Pod koniec października 2020 r. ogłoszono, że od listopada Andrew Wong obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego Xiaomi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich oraz bałtyckich. Odchodzący z tej funkcji Tony Chen będzie zarządzać regionem Ameryki Łacińskiej.

Polacy w szefostwie Xiaomi

Teraz poinformowano, że z początkiem listopada br. Andrzej Gładki awansował na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego Xiaomi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich.

Czytaj także: Xiaomi: smartfony Mi 10T, Mi 10T Pro i Mi 10T Lite w Polsce

Jest to pierwszy Europejczyk obejmujący tak wysokie stanowisko w strukturach Xiaomi. Z firmą związany jest od lutego 2019 r. W tym czasie odpowiedzialny był za współpracę z operatorami w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Doświadczenie zdobywał pracując m.in. w T-Mobile oraz Lenovo.

- Xiaomi to niesamowicie dynamicznie rozwijająca się firma działająca globalnie, ale z siłą startupu. Ten awans bardzo wiele dla mnie znaczy - podkreśla w komunikacie Andrzej Gładki. - W swojej dalszej pracy, oprócz dotychczasowych obowiązków, będę skupiał się na rozwoju sprzedaży w całym regionie i budowaniu harmonijnej pracy międzynarodowego zespołu. Nie bez znaczenia jest również mocna ekspansja technologii 5G w naszych urządzeniach, którą już rozpoczęliśmy i będziemy aktywnie kontynuować w roku 2021. Czeka nas kolejny bardzo ciekawy rok w naszej branży.

Od listopada 2020 r. Łukasz Bieniek objął z kolei stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego Xiaomi Polska. Z firmą związany jest od września 2019 r. i odpowiedzialny był za sprzedaż produktów w Polsce. Wcześniej pracował m.in. dla Samsunga i Fujitsu.

- Wyniki pokazują, że Xiaomi ma silną pozycję na polskim rynku i w całym regionie Europy Środkowo – Wschodniej – zaznacza Łukasz Bieniek. - Bardzo duże znaczenie ma wsparcie jakie otrzymujemy od wszystkich Mi fanów. Będziemy nadal dostarczać niesamowite produkty, dzięki czemu coraz więcej osób skorzysta z innowacji i inteligentnych rozwiązań w przystępnych cenach.

Czytaj także: Do 100 proc. w 19 minut - bezprzewodowe ładowanie Xiaomi 80W (wideo)

Dołącz do dyskusji: Andrzej Gładki zastępcą dyrektora Xiaomi w Europie Środkowo-Wschodniej. Łukasz Bieniek zastępcą dyrektora Xiaomi Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl