SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Rybał zwolniony ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy

Andrzej Rybałt został zwolniony z funkcji dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy, mimo to wciąż będzie pracował w Polskim Radiu. Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o odwołaniu Rybałta w minionym tygodniu.

Andrzej Rybałt teraz będzie pracował jako komentator w ukraińskiej redakcji PRdZ. Obowiązki szefa anteny przejął Adam Burakowski, jej dotychczasowy wicedyrektor. Mimo to oficjalnie nie powierzono mu obowiązków dyrektora anteny.

- Zależy nam, aby pan Rybał pozostał w spółce - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl p.o. prezesa PR Robert Wijas. - Nie twierdzę, że nie wróci on na kierownicze stanowisko - dodaje. Twierdzi, że zarząd nie zamierza powoływać na stanowisko dyrektora PRdZ nowej osoby. - Chcę zaznaczyć, że jest to pierwszy przypadek, kiedy zwolniony dyrektor jest proszony o pozostanie w spółce - mówi Wijas.

Nieoficjalnie mówi się, że wpływ na odwołanie Andrzeja Rybałta miał list wystosowany przez redakcję hebrajską PRdZ do najważniejszych polityków w kraju. Jego autorzy proszą w nim m.in. prezydenta i premiera o pomoc w utrzymaniu redakcji. - Program oszczędnościowy dotknął wszystkie anteny oraz obszar pozaprogramowy, ale akurat Redakcja Hebrajska nie doświadczyła oszczędności w takim stopniu, jak inne redakcje.

Dwa tygodnie temu, po rozmowie z kierownictwem PRdZ i Redakcji Hebrajskiej, przyznałem tej redakcji dodatkowe środki - tłumaczył wówczas Robert Wijas i nie krył zdziwienia z wystosowania przez redakcję apelu do polityków.

Andrzej Rybałt z Polskim Radiem związany jest od 1994 roku.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Rybał zwolniony ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl