SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Talaga odszedł z Gremi Business Communications

Andrzej Talaga, w przeszłości wicenaczelny „Rzeczpospolitej”, z końcem stycznia br. rozstał się z Gremi Business Communications - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Nadal ma jednak publikować na łamach „Rz”.

Andrzej Talaga, fot. Rp.pl Article

- Po rozwiązaniu media roomu firmy Gremi, którego byłem szefem, nie znaleźliśmy z nowym zarządem nowej formuły stałej współpracy - mówi nam Andrzej Talaga. Będzie nadal okazjonalnie pojawiać się na łamach „Rzeczpospolitej” jako publicysta. Innych planów zawodowych nie ujawnia.

Talaga pracę w „Rzeczpospolitej” rozpoczął w październiku 2011 roku na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego, którym został wtedy Tomasz Wróblewski. Po zwolnieniu w listopadzie 2012 roku Wróblewskiego w związku z publikacją tekstu „Trotyl we wraku tupolewa”, Talaga przejął funkcję naczelnego „Rz”. Gdy od 2013 roku nowym szefem gazety został Bogusław Chrabota, Talaga został szefem media roomu w Gremi Media. We wrześniu ub. r. został zwolniony w ramach restrukturyzacji przeprowadzonej przez poprzedni zarząd wydawnictwa (więcej na ten temat). Od tego czasu przebywał na wypowiedzeniu.

- Od momentu rozwiązania media roomu z końcem lipca ub. roku misja Andrzeja Talagi zakończyła się. Szukaliśmy  sposobu "podania mu ręki" - mówi nam Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".  - Dziwi jego wypowiedź, że nie znalazł on "z nowym zarządem nowej formuły stałej współpracy - dodaje.

W przeszłości Andrzej Talaga publikował m.in. w „Życiu”, „Newsweeku”, „Nowym Państwie” „Więzi”, „Dzienniku” i „Dzienniku Gazecie Prawnej".

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” w listopadzie ub.r. wyniosła 62 796 egz. (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Talaga odszedł z Gremi Business Communications

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
by rzyło sie lepij
Przypominam to ten który mówił i pisał że oddanie części suwerenności to nie problem
26 13
odpowiedź
User
mirek
Talaga to jedyny polski dziennikarz WYRZUCONY z Afganistanu, bo złamał zasady i naraził zycie żołnierzy. Pajac.
29 10
odpowiedź
User
Resume
Pan Talaga to całkiem rozumny człowiek, ciekawe materiały pisał. W każdym razie jest to kolejny dowód pokazujący trend w Gremi - ewakuacja.
13 26
odpowiedź
User
Mr Max
Zmierzch bogów
11 11
odpowiedź
User
ania
No i wyrzucili wreszcie tego, ktory wszystkich wyrzucal i traktowal jak smieci. ciekawe gdzie teraz znajdzie prace.... moze bedzie publikowal swoje dyrdymaly na folderach reklamowych big maca?
26 12
odpowiedź