SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Angelina Jolie: Nic nie jest większym filarem stabilności niż silne, wolne i wykształcone kobiety

Angelina Jolie Pitt po raz kolejny wystąpiła w obronie praw kobiet. Gwiazda przygotowała mocne wystąpienie na szczycie Unii Afrykańskiej.

Aktorka i aktywistka zaapelowała do społeczności globalnej, by ta zaczęła aktywnie działać przeciwko łamaniu praw człowieka i przeciw przemocy wobec kobiet i dziewcząt na całym świecie. - To globalna epidemia przemocy wobec kobiet - mówiła Jolie Pitt, która piastuje funkcję Specjalnego Wysłannika ONZ do spraw uchodźców. - Ma miejsce zarówno w strefach konfliktu, jak i w społeczeństwach, w których panuje pokój. Ciągle jest traktowana jako mniej groźne przestępstwo, o niższym priorytecie.

- Kobiety i dziewczęta atakowane są przez ekstremistów, którzy są dumni z traktowania ich w sposób barbarzyński - aktorka nie bała się mocnych słów. - Problem ten jest nierozerwalnie związany z naszą porażką w zapobieganiu i kończeniu konfliktów na całym świecie. To z kolei przekłada się na ludzkie cierpienie o bezprecedensowej skali.

- Potrzebujemy rozwiązań politycznych zapewniających długoterminowe bezpieczeństwo - dodawała Jolie Pitt. - Projektodawczyniami muszą być kobiety, prawa te na kobietach muszą być skoncentrowane i przez nie egzekwowane. Nie kosztem mężczyzn, nie zamiast nich, ale z nimi u boku.

- Nic nie jest większym filarem stabilności niż silne, wolne i wykształcone kobiety - podsumowywała swoje przemówienie gwiazda. - Nie ma bardziej inspirującego wzoru do naśladowania niż mężczyzna, który szanuje i ceni kobiety i opowiada się za ich przywództwem.

Dołącz do dyskusji: Angelina Jolie: Nic nie jest większym filarem stabilności niż silne, wolne i wykształcone kobiety

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej
Chętnie przyłączam się do apelu Angeline Jolie o Prawa Kobiet na całym świecie !! :)
odpowiedź