SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anita Gargas grozi procesem prezesowi TVP

Anita Gargas, autorka „Misji specjalnej”, w liście do prezesa TVP zażądała sprostowania fałszywych – jej zdaniem - informacji na swój temat. Zagroziła Ławniczakowi procesem sądowym.

Anita Gargas grozi procesem prezesowi TVP

Reakcja Gargas jest odpowiedzią na list Włodzimierza Ławniczaka, skierowany do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Prezes TVP wyjaśniał w nim powody usunięcia z ramówki TVP programów „Bronisław Wildstein przedstawia” oraz „Misji specjalnej”, której Gargas była autorką (więcej na ten temat).

- Nieprawdą jest, jakoby zarząd TVP kiedykolwiek zwracał się do mnie z uwagami dotyczącymi „manipulacji politycznych” w programie „Misja specjalna”. Nie wiem, dlaczego nie zgłaszał pan swoich – wyrażonych w liście do SDP – zastrzeżeń bezpośrednio do mnie jako autorki programu w czasie, gdy program istniał na antenie. Miałby pan wówczas okazję przekonać się, że zastrzeżenia te są bezpodstawne – napisała Anita Gargas do prezesa TVP.

Jak dodała, wszystkie informacje zawarte w liście Ławniczaka do SDP są „nieprawdziwe i naruszają jej dobra osobiste”, a „Misja specjalna” „nigdy nie dopuszczała się manipulacji politycznych”. Ostrzegła, że „brak sprostowania fałszywych informacji na jej temat będzie skutkować skierowaniem stosownej sprawy na drogę sądową”.

„Misję specjalną” zdjęto z anteny TVP 1 w październiku br. Telewizja Polska podała jako oficjalną przyczynę rezygnacji ze współpracy z Gargas niską oglądalność jej programu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anita Gargas grozi procesem prezesowi TVP

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
a czego jeszcze ten "kobieton" wg Jacka K. chce?
8 8
odpowiedź
User
czytelnik
Szkoda , że nie ma już "Misji specjalnej".PO,SLD boją się ujawnienia swoich kantów .
8 8
odpowiedź
User
czert
Program zawsze nie był obiektywny, dobrze że go zdjęli.
8 8
odpowiedź