SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Czabańska wróciła do pracy w Polskim Radiu. „Decyzja sądu”

Z końcem lipca br. Anna Czabańska objęła stanowisko wicedyrektora biura programowego w Polskim Radiu. - Została przywrócona do pracy prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego - wyjaśnia spółka.

Article

Anna Czabańska jest żoną Krzysztofa Czabańskiego, posła PiS i byłego wiceministra kultury, który obecnie jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych. O sprawie jej zatrudnienia w Polskim Radiu poinformował w zeszłym tygodniu „Super Express”. - Jest to nepotyzm, bo ta pani piastuje kierownicze stanowisko. Pisali ustawę medialną dla siebie, wybrali się do Rady Mediów Narodowych, a teraz widzimy tego konsekwencje - oceniła w „SE” posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Polskie Radio tłumaczy jednak, że Czabańska została zwolniona kilka lat temu. Jej powrót do pracy jest związany prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego z 23 czerwca 2016 roku.

- Obecny zarząd Polskiego Radia respektuje już drugi wyrok w sprawie Anny Czabańskiej wydany przez Sąd Rejonowy, albowiem pani Czabańska po pierwszym wyroku w 2012 r. przywracającym ją do pracy niemal natychmiast otrzymała od zarządu Polskiego Radia pełniącego funkcję w roku 2012 kolejne wypowiedzenie zmieniające do umowy o pracę - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy publicznego nadawcy.

Kubiak podkreśla, że Czabańskiej zaproponowano w 2012 roku pracę na stanowisku specjalisty w archiwum, z zakresem obowiązków polegającym na segregowaniu dokumentów. - Wypowiedzenie zmieniające nie zostało przez nią przyjęte. Kolejne postępowanie sądowe wykazało w oczywisty sposób, że działania zarządu Polskiego Radia w roku 2012 miało na celu wyłącznie niewykonanie poprzedniego wyroku i zmierzało tylko do tego, by pani Anna Czabańska nie przystąpiła do pracy - tłumaczy rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Stanowisko, które piastowała Anna Czabańska zostało już zlikwidowane. Dlatego wobec prawomocnego wyroku z czerwca br. obecny zarząd Polskiego Radia zaproponował Czabańskiej objęcie funkcji wicedyrektora biura koordynacji programowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Czabańska wróciła do pracy w Polskim Radiu. „Decyzja sądu”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
George Orwell – Folwark zwierzęcy
36 9
odpowiedź
User
QNOURR
TYle sa ważne te wyroki przywracajace do pracy, gówno są kompletnie warte. Sad swoje a kadrowy, ktory chodzi na postronku dyrektora albo prezesa mowi won. i tyle sprawa znow wraca do sadu. Czabanska sobie popracuje do czasu aż wroci inna opcja polityczna i tyle.
19 8
odpowiedź
User
erh
Decyzja sądu czy "jakiejś grupki kolesi"? Już się pogubiłem.
22 9
odpowiedź
User
pracownik mediów publicznych
Tych "sprawiedliwie" przywróconych do pracy coraz więcej, wszyscy odzyskują swoje kierownicze pobory, siedzą sobie we własnych gabinetach i są specjalistami d/s zbędnych. Tymczasem szeregowi pracownicy 10 lat bez podwyżki.
Jak sądy przywrócą do pracy tych zwolnionych przez PiS to chyba zaczną pensje obniżać, bo dla przywróconych synekur kasy zabraknie.
23 9
odpowiedź
User
Yogidługonogi
Decyzja sądu czy "jakiejś grupki kolesi"? Już się pogubiłem.

Jak się pogubiłeś, to się nie wypowiadaj, tylko spytaj kogoś mądrzejszego.
8 25
odpowiedź