SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Anty-nagrody Dyby rozdane

Program "Ciao Darwin" najstraszliwszym programem telewizyjnym a Kazimiera Szczuka uznana za "wyjątkową straszliwość".

Zespół Ivan i Delfin, poseł Andrzej Pęczak, Andrzej Gołota, Krajowa Rada Radiofonii i TV i Roman Giertych to niektórzy z laureatów przyznawanej w Toruniu anty-nagrody Dyby. Ogłoszenie tegorocznych laureatów rozpoczęło 2. Letni Festiwal Grozy.

Dyby to antynagroda, która już po raz drugi trafia do osób i zjawisk, które szczególnie irytowały i wyprowadzały Polaków z równowagi, ale przyznawana z przymrużeniem oka. Nagroda nie służy brutalnemu piętnowaniu, ale raczej wykpieniu osób i zjawisk, które czynią wiele "grozy" w naszej codzienności - wyjaśniła Katarzyna Jaworska, koordynator Letniego Festiwalu Grozy w Toruniu.

Laureatów Dybów wyłoniono spośród trzech osób lub wydarzeń nominowanych w każdej z kategorii plebiscytu. W tym roku listę nominowanych ustalono po głosowaniu, w którym wzięło udział prawie 5 tys. internautów.

Oto wyniki wraz z oficjalnymi uzasadnieniami, wyłonionymi z listy nadesłanych opisów kandydatur lub nakreślonymi przez Kapitułę.

Najstraszliwsza Piosenka: Ivan i Delfin - "Czarne Oczy/Czarna dziewczyna". Uzasadnienie: Za kolejne kłody na drodze przyjaźni polsko - rosyjskiej

Najstraszliwszy Program Telewizyjny: "Ciao Darwin". Uzasadnienie: Można wymyślać gorsze rzeczy, ale po "Ciao Darwin" nie będzie to już takie proste.

Najstraszliwsza Postać Roku: Poseł Andrzej Pęczak. Uzasadnienie: za całokształt działalności. Brak wiedzy, że "tiktaki" mają mniej kalorii niż więzienny obiad oraz za mercedesa.

Najstraszliwsze Wydarzenie: Ostatnia walka Andrzeja Gołoty. Uzasadnienie: za sławne 53 sekundy dzięki, którym cała walka mieści się w "Teleexpressie". "And the winner is... Andrew?"

Najstraszliwszy Pomysł Roku: KRRiT -  za abonament na komórki i internet. [czyli pomysł Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, by providerzy internetowi i operatorzy komórkowi płacili abonament telewizyjny za możliwość oglądania TV i słuchania radia w komórkach oraz internecie. Uzasadnienie: za przekroczenie wszelkich granic pazerności

Najstraszliwszy Polityk: Roman Giertych. Uzasadnienie: Za neopiastowską fryzurę i poglądy

Najstraszliwsza Postać Show-biznesu: Rysio z "Klanu". Uzasadnienie: Za nowy wizerunek macho w polskim filmie i detronizację Bogusława Lindy oraz Beckhama.
 
Najstraszliwszy Film: "Rh+". Uzasadnienie: kiedy rozum śpi…

Specjalne wyróżnienie Kapituły za Wyjątkową Straszliwość: Kazimiera Szczuka

Dyby to antynagroda, która już po raz drugi trafia do osób i zjawisk, które szczególnie irytowały i wyprowadzały Polaków z równowagi. Letni Festiwal Grozy przyznaje tytuł "Najstarszliwszego" Wydarzenia lub Postaci roku poprzedzającego LFG, z dużym przymrużeniem oka.

A jakie są Państwa typy?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anty-nagrody Dyby rozdane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl