SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antyradio z trzema nowymi audycjami. Poprowadzą je m.in. Leszek Gnoiński i Jarek Szubrycht

Na początek 2022 r. Antyradio przygotowało dla słuchaczy trzy nowe audycje autorskie: "Rockolekcje" Leszka Gnoińskiego, "Wszystko w sam raz" Jarka Szubrychta oraz "Blok z wielkiej płyty" Tomasza Kasprzyka. Stacja wprowadza także nową oprawę dźwiękową porannego programu "Najgorsze państwo świata", do której głosu ponownie użyczył Piotr Fronczewski.

Article

W styczniu do zespołu Antyradia dołączyli dwaj dziennikarze muzyczni: Leszek Gnoiński i Jarek Szubrycht.

Ten pierwszy zaprasza w piątki po godz. 22 oraz w soboty po godz. 16 na godzinne spotkanie z historią muzyki rockowej w Polsce. "Niezapomniane koncerty, unikatowe wywiady z artystami i przywołanie muzycznych wydarzeń sprzed lat" - to opis audycji "Rockolekcje", którą poprowadzi Leszek Gnoiński.

To dziennikarz muzyczny, autor licznych książek muzycznych (m.in. o zespołach Republika, Kult czy Acid Drinkers), filmów dokumentalnych (m.in.: "Beats of Freedom - Zew wolności" czy "Jarocin, po co wolność") oraz publikacji o muzyce (m.in.: "Tylko Rock", "Machina", "Super Express", "Newsweek" czy "Polityka"). - To swego rodzaju powrót do stacji - informuje Michał Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Eurozetu, nadawcy Antyradia. - Gnoiński na początku lat dwutysięcznych prowadził swoją autorską audycję muzyczną w Radiu 94, które w 2005 r. przeistoczyło się w Antyradio.

Jarek Szubrycht z audycją popularnonaukową

Z kolei w piątki po godz. 23 i w niedziele po godz. 20 Jarek Szubrycht zaprosi słuchaczy Antyradia na audycję "Wszystko w sam raz". Będzie to godzinny program popularnonaukowy, w którym autor wspólnie z zaproszonymi ekspertami w niezawiły sposób odkryje tajniki zagadnień życia codziennego jak: śmierć, pieniądze, religia, wolność, seks czy sztuczna inteligencja. Audycji ma towarzyszyć autorska playlista nawiązująca do tematu przewodniego.

Jarek Szubrycht jest dziennikarzem muzycznym, autorem licznych książek o tematyce muzycznej (od Slayera i Vadera po Marylę Rodowicz i Andrzeja Zauchę). Publikuje w "Gazecie Wyborczej", jest redaktorem naczelnym magazynu "GaMa". Współpracował m.in. z "Polityką", "Przekrojem" i "Machiną". Związany jest z grupą Lux Occulta.

Głos Piotra Fronczewskiego o poranku

Trzecią nowością antenową od początku 2022 r. będzie program Tomasza Kasprzyka "Blok z wielkiej płyty", w którym autor zaprezentuje najważniejsze krążki w historii muzyki rockowej. Audycji będzie można posłuchać od poniedziałku do piątku po godz. 14:40 oraz w soboty między godz. 17 a 18.

Rozgłośnia informuje, że poranny program "Najgorsze państwo świata" ma nową oprawę dźwiękową, do której głosu ponownie użyczył Piotr Fronczewski. Pojawiły się także nowe autopromosy audycji.

Po raz pierwszy w historii pod patronatem Antyradia znajdą się w tym roku trzy najważniejsze festiwale rockowe w Polsce - Off Festival, Pol’and’Rock Festival oraz Open’er Festival. Stacja zapowiada, że w tym roku będzie patronować kolejnym wydarzeniom muzycznym.

Z danych Radio Track Kantar Polska wynika, że w okresie od września do listopada br. średni udział w rynku Antyradia wyniósł 2,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Antyradio z trzema nowymi audycjami. Poprowadzą je m.in. Leszek Gnoiński i Jarek Szubrycht

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Po
W czasach komercji bardzo rozbudowana ramowej a i a to wieki plus
odpowiedź
User
Kaz
Od roku wolę od Trójki, muzyka bez porównania lepsza
odpowiedź
User
Dobrze
W czasach komercji bardzo rozbudowana ramowej a i a to wieki plus
Eurozet jest królem jesli chodzi o ramówki w pewnym sensie... Antyradio do 2:00 z prezenterem,w niedziele,Zetka w sobotę też, kto inny tak robi z komercyjnych liczących się graczy? Na pewno nie rmf,agora,zpry....
odpowiedź