SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Antyweb ze wzrostem wpływów o 29 proc. i podwojonym zyskiem

W ub.r. Antyweb, wydawca serwisów technologicznych Antyweb.pl i Antyapps.pl, osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 29 proc. do 3,09 mln zł, a jego zysk netto poszedł w górę z 616,8 tys. zł do 1,28 mln zł.

Grzegorz Marczak, fot. Antyweb TVArticle

Zdecydowana większość wpływów Antywebu pochodzi z usług marketingowych: emisji reklam, treści content marketingowych i ogłoszeń o pracę. Przy sprzedaży swojej oferty marketingowej spółka współpracuje z agencją Autentika.

Z czego wynika wzrost przychodów firmy w ub.r.? - Internet stał się dla wielu firm jedyną możliwością dotarcia do klientów, zauważalna więc była intensyfikacja działań. Koncentracja na głównej tematyce serwisu jaką od zawsze są nowe technologie pomogła nam w współpracy z firmami technologicznymi w tym trudnym dla wszystkich okresie - mówił nam jesienią ub.r. Grzegorz Marczak, prezes i większościowy udziałowiec Antywebu.

Według badania Mediapanel w grudniu ub.r. przeglądarkowa odsłona Antywebu zanotowała 2,72 mln użytkowników i 9,35 proc. zasięgu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Minimalny wzrost kosztów

Wydatki operacyjne Antywebu w ub.r. wyniosły 1,7 mln zł, po wzroście rok do roku o 0,3 proc.

Nakłady na wynagrodzenia poszły w górę z 922,7 tys. zł do 1 mln zł, natomiast koszty usług obcych zmalały z 697 do 632,5 tys. zł, zużycia materiałów i energii - z 35,7 do 25,5 tys. zł, a amortyzacji - z 18,9 do 13,6 tys. zł.

Pozostałe przychody operacyjne poszły w górę z 8,2 do 56,1 tys. zł, koszty finansowe - z 0,02 do 6,1 tys. zł, a pozostałe koszty operacyjne zmalały z 23,9 do 15,1 tys. zł.

Antyweb nie skorzystał z żadnej z państwowych tarcz pomocowych uruchomionych po wybuchu epidemii.

Zysk na dywidendę

Mocno wzrosły wyniki zyskowności firmy. Zysk sprzedażowy poszedł w górę z 698,1 tys. zł do 1,39 mln zł, zysk brutto - z 685,1 tys. zł do 1,42 mln zł, a zysk netto - z 616,8 tys. zł do 1,28 mln zł.

67,1 proc. udziałów Antywebu należy do Grzegorza Marczaka, a 32,9 proc. do spółki Haprin. W drugiej połowie marca na walnym zebraniu wspólnicy na walnym zebraniu zdecydowali, że zeszłoroczny zysk netto firmy zostanie im wypłacony jako dywidenda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Antyweb ze wzrostem wpływów o 29 proc. i podwojonym zyskiem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kk
Marczak to taki branzowy odpowiednik Stanowskiego. Tylko odchylony w przeciwna strone politycznie. Styl pisania i emocjonalne posty zabarwione wulgaryzmami obaj maja podobne. Ten sam rynsztokowy poziom obu panow.
odpowiedź
User
hajsiwo
czytam Antyweb dla beki - still
odpowiedź
User
konstruktywny hejter
powinni z tej dywidendy wpłacić wszystko do ZUS a to by i tak nie pokryło szkód psychicznych przypadkowych czytelników. Stylistycznie to jest pisane na poziomie -2 z polskiego (czesto ortografy sie trafiaja). niezasłużone
odpowiedź