SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja FoodCloud od Tesco ma zapobiegać marnowaniu żywności

Sieć marketów Tesco Polska udostępniła internetową aplikację FoodCloud, dzięki której można monitorować oraz zarządzać procesem nadwyżek żywności.

Article

Aplikacja FoodCloud ma na celu eliminowanie marnotrawstwa żywności. Dzięki niej sklepy, które mają nadwyżki towarów mogą bezpośrednio kontaktować się z organizacjami charytatywnymi. Technologia wprowadzana obecnie w Polsce jest już stosowana w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Umożliwia tamtejszym sklepom szybkie i łatwe przekazywanie żywności organizacjom społecznym i bankom żywności.

System pozwala w czasie rzeczywistym nadzorować potwierdzenia odbioru i fizyczne odbiory żywności realizowane przez organizacje charytatywne. Usprawnia również  przepływ dokumentów potwierdzających przekazanie darowizny i księgowania tych darowizn. Pierwszym, który testuje to rozwiązanie jest Krakowski Bank Żywności.

Jak podaje Tesco Polska, obecnie ponad 270 sklepów tej sieci w naszym kraju przekazuje nadwyżki żywności. Nowa technologia,  informując organizacje charytatywne o ilościach i lokalizacji dostępnych produktów - w czasie rzeczywistym - pozwoli uprościć proces przekazywania nadwyżek i zachęci nowe organizacje do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Dzięki FoodCloud organizacje charytatywne dostają informacje o o nadwyżkach dostępnej żywności bezpośrednio na telefon, co pozwoli im zaplanować odbiór świeżych produktów ze sklepów. Na obecnym etapie z rozwiązania FoodCloud korzysta 5 sklepów Tesco w obrębie Krakowa. Detalista chce rozszerzyć działanie aplikacji na cały kraj.

Wprowadzając aplikację FoodCloud, Tesco kontynuuje swoje działania mające na celu zmniejszanie skali marnowania jedzenia. Wcześniej, jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i Europie Środkowej, udostępniła dane dotyczące marnowania żywności w swoich sklepach i dystrybucji.

Celem Tesco jest, aby do 2020 roku wszystkie sklepy oferowały organizacjom społecznym nadwyżki żywności.

FoodCloud powstał w 2012 roku w Dublinie. Od tego czasu organizacja pomogła uratować 18 200 ton żywności. Jest to równowartość 40 mln pełnowartościowych posiłków.

- Wizją FoodCloud jest świat, w którym nadające się do spożycia produkty nigdy nie są wyrzucane. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać działania jakie Tesco i inne europejskie sieci podejmują by walczyć z problemem marnowania żywności – powiedziała Emma Walsh, dyrektor operacyjna w FoodCloud.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja FoodCloud od Tesco ma zapobiegać marnowaniu żywności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl