SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aplikacje dla Chrome zostaną odseparowane od przeglądarki

Google pracuje nad uniezależnieniem działania aplikacji dla Chrome od głównego procesu przeglądarki.

Article

Informacje na ten temat pojawiły się w repozytorium projektu Chromium, który stanowi fundament dla przeglądarki Chrome. Z zamieszczonej tam dokumentacji wynika, że Google pracuje nad minimalistycznym środowiskiem uruchomieniowym o nazwie app_shell, które miałoby zastąpić główny proces przeglądarki podczas uruchamiania aplikacji.

Nowość dotyczy przede wszystkim nowego typu aplikacji dla Chrome („packaged apps”), którego charakterystyczną cechą jest możliwość pracy offline. Dotąd użytkownicy mieli możliwość uruchamiania tych programów bez otwartego okna Chrome, jednak główny proces przeglądarki był ciągle aktywny w tle. Takie rozwiązanie nadmiernie obciążało zasoby systemowe i przyczyniało się do spadku wydajności.

Środowisko app_shell ma natomiast zawierać jedynie niezbędne do działania aplikacji API i niwelować potrzebę działania samej przeglądarki. Ma to jednocześnie zaowocować uzyskaniem wydajności porównywalnej z natywnymi programami.

Google odmówił komentarza na temat prac nad nową technologią. Nie wiadomo tym samym, kiedy środowisko app_shell miałoby szansę zadebiutować w przeglądarce Chrome.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aplikacje dla Chrome zostaną odseparowane od przeglądarki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl