SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple z 20,5 mld dolarów kwartalnego zysku, wydał 6 mld dolarów więcej przez kłopoty z dostawami

Przychody Apple w czwartym kwartale roku fiskalnego wzrosły o 29 proc., ale okazały się niższe niż oczekiwali analitycy. W efekcie akcje spółki w handlu pozasesyjnym taniały o ponad 4 proc.

fot. materiały prasowe Article

Przychody Apple sięgnęły 83,36 mld USD, a rynek spodziewał się, że wyniosą one 84,85 mld USD.

Zysk Apple na akcję wyniósł w poprzednim kwartale 1,24 USD, zgodnie z oczekiwaniami rynku.

Przychody ze sprzedaży iPhone'ów wyniosły 38,87 mld USD wobec oczekiwań na poziomie 41,51 mld USD, co oznacza wzrost o 47 proc. rdr.

Przychody z segmentu usług wzrosły o 25,6 proc., do 18,28 mld USD. Rynek spodziewał się, że wyniosą 17,64 mld USD.

Przychody ze sprzedaży Mac wyniosły 9,18 mld USD (konsensus zakładał 9,23 mld USD, wzrost rdr o 1,6 proc.), ze sprzedaży iPad 8,25 mld USD (konsensus 7,23 mld USD, wzrost rdr o 21,4 proc.).

Marża brutto Apple na koniec czwartego kwartału rok fiskalnego wyniosła 42,2 proc. wobec oczekiwań na poziomie 42,0 proc.

"Zanotowaliśmy bardzo mocne wyniki pomimo większych niż oczekiwano problemów z dostawami, które kosztowały nas dodatkowo około 6 mld USD" - powiedział prezes Apple Tim Cook.

Apple na początku pandemii koronawirusa przestał podawać prognozy na kolejny kwartał. Również tym razem nie zdecydował się przedstawić swoich oczekiwań na trzy ostatnie miesiące 2021 roku. Prezes Cook powiedział jednak, że liczy na wzrost przychodów w tym okresie rdr.

Dołącz do dyskusji: Apple z 20,5 mld dolarów kwartalnego zysku, wydał 6 mld dolarów więcej przez kłopoty z dostawami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl