Będzie nowy naczelny portalu Weszło. Poprzedni odchodzi po 9 latach [TYLKO U NAS]

Szymon Janczyk zostanie nowym redaktorem naczelnym portalu Weszło – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z serwisem sportowym żegna się Kamil Gapiński, który ostatnio kierował redakcją.

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
Będzie nowy naczelny portalu Weszło. Poprzedni odchodzi po 9 latach [TYLKO U NAS]
Kamil Gapiński i Szymon Janczyk

W połowie stycznia dojdzie do zmiany w Weszło. Funkcję redaktora naczelnego ma objąć Szymon Janczyk, wcześniej wicenaczelny. Zastąpi Kamila Gapińskiego, który rozstaje się z redakcją.

Janczyk związany jest z Weszło od grudnia 2019 roku. Publikuje artykuły i pojawia się w programach emitowanych na kanale youtubowym Weszło TV. Specjalizuje się w piłce nożnej, w tym w polskim wydaniu.

Wcześniej pracował w Gol24.pl i w Radomskiej Grupie Mediowej jako dziennikarz sportowy serwisu Cozadzien.pl, Radia Rekord, tygodnika "7 Dni" i telewizji. Był też szefem działu piłki nożnej w lokalnym serwisie Radomsport.pl.

Szymon Janczyk za Kamila Gapińskiego

Kamil Gapiński od dziewięciu lat jest związany z Grupą Weszło, pisał artykuły, pojawiał się w materiałach wideo. Był także m.in. redaktorem naczelnym nadawanego od lutego 2018 do lutego 2022 internetowego radia Weszło FM, prowadził w nim audycje i komentował mecze piłkarskie.

Wcześniej Gapiński pracował m.in. w Kanale Sportowym, TOK FM, "Dzienniku" i "Przeglądzie Sportowym", a jako komentator sportowy był związany z Orange Sport i Sportklubem.

Z naszych informacji wynika, że ma teraz skupić się na innych obowiązkach - m.in. jest zaangażowany w Kanał Zero, gdzie występuje w licznych formatach (m.in. "Poranek", "Dziennik Narodowy" czy "Zero presji"). Prowadzi także podcast TriGapa o triathlonie w Polsce.

Niedawno z Weszło po trzech miesiącach rozstał się także Marek Szkolnikowski. Były dyrektor TVP Sport zajmował stanowisko dyrektora ds. contentu i social mediów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady