SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Za 100 mln dolarów Apple przejmuje NextVR. Chce inwestować w wirtualną rzeczywistość

Apple przejął firmę NextVR zajmującą się tworzeniem i obsługą wirtualnej rzeczywistości. Nieoficjalnie wartość transakcji wyniosła 100 mln dolarów. Według rynku dzięki akwizycji Apple chce zainwestować w środowisko VR, być może z wykorzystaniem swoich urządzeń przenośnych.

NextVR funkcjonuje na rynku od 2009 r. i zajmuje się obsługą wirtualnej rzeczywistości. Firma pracowała m.in. dla amerykańskiej ligi NBA przygotowując transmisje z jej spotkań w środowisku VR. Ostatnio wartość rynkowa firmy była oceniana na 115 mln dol.

NextVR w rękach Apple

Teraz według informacji serwisu 9to5Mac NextVR została przejęta przez koncern Apple. Oficjalnie wartości transakcji nie podano, jednak zgodnie z doniesieniami medialnymi nowy nabytek kosztował Apple 100 mln dol.

Cały zespół NextVR miał zostać poproszony o przeniesienie się do centrali Apple w Cupertino. Koncern odmówił komentarza na temat tego, czym będą się u niego zajmowali inżynierowie NextVR.

Firma ograniczyła się do lakonicznego komunikatu, w którym stwierdza że od czasu do czasu dokonuje akwizycji na rynku w celu zbadania nowych możliwości biznesowych. Jest to zgodne z wcześniejszymi wypowiedziami Tima Cooka, który przyznał że Apple dokonuje w ciągu roku wiele przejęć zewnętrznych firm aby m.in. stać się właścicielem ich własności intelektualnej.

Z kolei NextVR zaznaczyła na swojej stronie internetowej, że zmierza teraz w nowym kierunku. Według obserwatorów rynku akwizycja NextVR może oznaczać że Apple chce zainwestować w obcy dotąd dla siebie segment VR. Być może chodzi o wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w nowych modelach urządzeń przenośnych Apple, np. w iPhone’ach.

W zakończonym 28 marca 2020 r. drugim kwartale roku finansowego 2020 Apple zanotowało przychód w wysokości 58,31 mld dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej (58,02 mld dolarów). Nieznacznie zmalał rok do roku zysk netto koncernu z Cupertino: z 11,56 mld dolarów do 11,25 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Za 100 mln dolarów Apple przejmuje NextVR. Chce inwestować w wirtualną rzeczywistość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl