SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple TV+ pokaże starsze filmy i seriale. Chce zatrzymać użytkowników na platformie

Koncern Apple rozpoczął rozmowy na temat zakupu starszych filmów i seriali na potrzeby serwisu Apple TV+ - wynika z nieoficjalnych informacji. Dzięki temu platforma ma oferować bogatszą niż dotąd bibliotekę filmową i zaangażować bardziej obecnych użytkowników oraz przyciągnąć nowych.

Serwis VOD Apple TV+ zadebiutował na rynku jesienią 2019 r. Platforma jest dostępna w 100 różnych krajach, w tym także w Polsce w cenie 24,99 zł miesięcznie.

Oryginalne produkcje to za mało

Od początku Apple zapowiadał, że atutem nowego serwisu VOD ma być oferta oryginalnych filmów i seriali produkowanych na potrzeby tej platformy. Koncern odżegnywał się od umieszczenia w Apple TV+ produkcji funkcjonujących już na rynku twierdząc, że użytkownicy jego serwisu mają otrzymać jedynie świeże unikalne treści.

Teraz okazuje się, że ta polityka nie wpływa dobrze na popularność Apple TV+. Jak podaje Bloomberg opierając się na własnych źródłach na koniec lutego br. platforma miała ok. 10 mln użytkowników, z czego zaledwie połowa wykazywała aktywność w serwisie.

W związku z tym według nieoficjalnych informacji Apple rozpoczął rozmowy z zewnętrznymi wytwórniami filmowymi i dystrybutorami w sprawie zakupu starszych produkcji w postaci filmów i seriali. Na razie nie jest znana liczba ani rodzaj tych tytułów, tajemnicą pozostaje też wprowadzenie ich do oferty Apple TV+. Dzięki powiększeniu biblioteki tytułów Apple ma nadzieję, że zatrzyma na dłużej obecnych użytkowników i przyciągnie nowych abonentów.

W zakończonym 28 marca 2020 r. drugim kwartale roku finansowego 2020 Apple zanotowało przychód w wysokości 58,31 mld dolarów. To o 1 proc. więcej niż rok wcześniej (58,02 mld dolarów). Nieznacznie zmalał rok do roku zysk netto koncernu z Cupertino: z 11,56 mld dolarów do 11,25 mld dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple TV+ pokaże starsze filmy i seriale. Chce zatrzymać użytkowników na platformie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kambalarz
Co oni chcą kupić? Największe grupy medialne posiadają już swoje serwisy VOD. Mniejsze firmy mają już dawno podpisane umowy z jakąś platformą.

Będą musieli mocno przepłacić aby coś wyrwać, a i tak mogą dostać niezbyt ciekawe prawa.
odpowiedź
User
Gonzalez
Apple TV+ ma 10 mln abonentów tylko dlatego, że właściciele w miarę nowych sprzętów Apple mają Apple TV+ za darmo przez rok. A skoro w Apple TV+ jest 25 (słownie: dwadzieścia pięć) tytułów to się nie dziwię, że połowa jest nieaktywna. Ja się dziwie, że aż połowa jest aktywna :)
odpowiedź
User
Amman
Jak ktokolwiek ma być tam aktywny przy dziesięciu tytułach na krzyż? Niech robią oryginalne produkcje, ale jednak w większej skali.
odpowiedź