SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie przychód i zysk Apple, stabilna sprzedaż iPhone'ów. Kurs akcji w górę

53,3 mld USD przychodu i 11,5 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, wyraźnie lepsze niż rok wcześniej. To efekt solidnej sprzedaży kluczowych produktów firmy z Cupertino. W reakcji na opublikowane wyniki kurs akcji Apple w handlu pozasesyjnym rosły o prawie 4 proc. do 197 dolarów.

Tim Cook, prezes AppleArticle

W zakończonym 30 czerwca 2018 r. III kwartale roku finansowego 2018, Apple zanotowało przychód w wysokości 53,27 miliarda dolarów. To o 17 proc. więcej niż rok wcześniej (45,41 mld USD).

Zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 8,72 miliarda dolarów do 11,52 miliarda dolarów.

Przychody ze sprzedaży usług i oprogramowania wyniosły 9,55 mld USD, co oznacza wzrost rok do roku o 31 proc.

Firma zadeklarowała przy tym, że wypłaci dywidendę w wysokości 0,73 dol. na akcję.

Jak podkreślił przy ogłaszaniu wyników CEO Apple Tim Cook, był to "najlepszy czerwcowy kwartał w historii". Podkreślił, że to czwarty kolejny kwartał zakończony dwucyfrowym wzrostem przychodu.

- Czujemy się wspaniale w związku z dynamiką naszej firmy, a naszym celem jest podwojenie przychodów z usług fiskalnych w 2016 r. w ciągu dwóch najbliższych lat - mówił wczoraj Cook.

Apple sprzedało w III kwartale 41,3 miliona telefonów iPhone (wzrost o 1 proc. w ujęciu rocznym, spadek o 21 proc. w ujęciu kwartalnym), 11,55 miliona tabletów iPad (wzrost o 1 proc. r/r i o 21 proc. kw./kw.) oraz 3,72 miliona komputerów Mac (spadek o 13 proc. r/r i o 9 proc. kw./kw.).

 

Apple nie podało konkretnych danych dotyczących sprzedaży poszczególnych modeli iPhone'ów, jak również zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 60 miliardów dolarów do 62 miliardów dolarów.

Ile jest obecnie wart gigant z Cupertino? Według ostatniej kapitalizacji na nowojorskiej giełdzie wycena firmy zbliża się powoli do 1 biliona dolarów. Jego obecny wynik to dokładnie 956 mld dolarów.

Apple zyskuje, tracą Facebook i Twitter

Apple jako ostatni z największych firm technologicznych przedstawił wyniki kwartalne. Wcześniej swoimi dokonaniami rozczarowały m.in. Facebook i Twitter, co w rezultacie przyniosło przecenę akcji tych firm po około 20 proc.

Dołącz do dyskusji: Rośnie przychód i zysk Apple, stabilna sprzedaż iPhone'ów. Kurs akcji w górę

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
masz Apple = słabsza inteligencja
Niski poziom intelektualny konsumentów. Cały czas warto inwestować w marketing który potrafi ustawić produkt obiektywnie dużo słabszy od tańszej konkurencji.

Od dawna nie są już kreatorami rynku, od dwana niczego nie wymyślili, ale jednak marka jest dość mocna
odpowiedź
User
Blob
Niski poziom intelektualny konsumentów. Cały czas warto inwestować w marketing który potrafi ustawić produkt obiektywnie dużo słabszy od tańszej konkurencji.

Od dawna nie są już kreatorami rynku, od dwana niczego nie wymyślili, ale jednak marka jest dość mocna

To, co się rzuca w oczy, to niski poziom intelektualny komentarzy. Jak się tak bardzo nie ma nic mądrego do powiedzenia, to może się lepiej wstrzymać z pisaniem.kolego, który błyszczysz intelektem komunikowanym światu przez jakiegoś Androida jak się domyślam.
odpowiedź