SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aresztowana wiceprezeska Huawei miała przy sobie iPhone’a, MacBooka i iPada

Meng Wanzhou, wiceprezeska i dyrektor finansowa koncernu Huawei aresztowana w grudniu 2018 roku w Kanadzie podczas zatrzymania miała cały zestaw sprzętu od Apple - iPhone’a 7 Plus, MacBooka oraz iPada Pro. Branżowe media kpią, że Wanzhou woli sprzęt największego konkurenta swojej firmy, podczas gdy pracownicy Huawei byli wcześniej karani za korzystanie z iPhone’ów.

Meng Wanzhou, fot. Huawei Article

Meng Wanzhou to córka założyciela Huawei, obecnie jest w firmie wiceprezesem oraz dyrektorką koncernu ds. finansowych. Na początku grudnia ub.r. na lotnisku w Vancouver w Kanadzie doszło do zatrzymania menedżerki.

Aresztowanie Wanzhou to odpowiedź na wniosek władz Stanów Zjednoczonych, które prowadzą dochodzenie w sprawie naruszenia przez Huawei sankcji nałożonych na Iran obejmujących m.in. dostawy sprzętu oraz nowoczesnych technologii. Wiceprezeska Huawei jest podejrzewana o udział w tej sprawie. Obecnie Wanzhou jest przetrzymywana w areszcie domowym w Vancouver, gdzie czeka na decyzję kanadyjskiego sądu w sprawie jej ekstradycji do USA.

Teraz w internecie pojawiły się informacje o tym, że podczas grudniowego zatrzymania przy Wanzhou znaleziono sprzęt, który może budzić pewne zdziwienie w wypadku wiceprezeski Huawei. Okazuje się, że menedżerka miała w bagażu cały zestaw marki Apple – smartfon iPhone 7 Plus, laptop MacBook oraz tablet iPad Pro. Kolekcję urządzeń elektronicznych uzupełniały luksusowy telefon Huawei Mate 20 RS Porsche Edition, dysk zewnętrzny marki SanDisk oraz 2 karty SIM.

 

Branżowe media technologiczne z ironicznym zdziwieniem pytają, z jakich powodów wiceszefowa Huawei woli od urządzeń swojej firmy produkty oferowane przez jednego z jej największych rynkowych konkurentów. Pojawiają się sugestie, że Wanzhou ma więcej zaufania do sprzętu obcych marek w kontekście powtarzających się oskarżeń o to, że Huawei wykorzystuje swoje urządzenia do śledzenia użytkowników na zlecenie władz w Pekinie.

Wpadka ze sprzętem wykorzystywanym przez Wanzhoou jest tym bardziej kłopotliwa, że w styczniu br. Huawei ukarał finansowo swoich pracowników za wysłanie noworocznych życzeń do użytkowników z wykorzystaniem iPhone’a. Firma tłumaczyła wówczas że incydent ten wpłynął ujemnie na wizerunek Huawei. Można się spodziewać, że w świetle ujawnionych teraz informacji reputacja koncernu może doznać jeszcze bardziej dotkliwych strat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aresztowana wiceprezeska Huawei miała przy sobie iPhone’a, MacBooka i iPada

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
konsultant
Prawdziwych branżowych mediów to nie dziwi. Jest to normalne.
Szczególnie do spotkań biznesowych dla osób nietechnicznych w branży (!!!) wyznacznikiem statusu jest apple. Sam na spotkania zabieram apple, który służy tylko do puszczania prezentacji, a w plecaku mam prawdziwe narzędzia pracy.
20 12
odpowiedź
User
mwa
Ujawnianie tego typu danych to naruszenie prawa do prywatności i nie świadczy najlepiej o australijskiej policji.
3 4
odpowiedź
User
Obserwator
Ujawnianie tego typu danych to naruszenie prawa do prywatności i nie świadczy najlepiej o australijskiej policji.


Tak, tak, tylko że, australijska policja nic w tym przypadku nie ujawniła... :p
6 0
odpowiedź