SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Arianna Huffington odchodzi z Huffington Post, stawia na swój nowy serwis Thrive

Po 11 latach kierowania serwisem Huffington Post jego współzałożycielka Arianna Huffington postanowiła odejść ze stanowiska. Chce poświęcić się całkowicie nowemu autorskiemu projektowi - serwisowi Thrive dotyczącemu zdrowego stylu życia.

Arianna Huffington Article

Pierwsze informacje o planach uruchomienia przez Ariannę Huffington nowego serwisu Thrive pojawiły się na początku czerwca br.

Teraz Huffington zapowiedziała, że w związku z koniecznością skupienia się na tym projekcie w ciągu najbliższych tygodni opuści fotel prezesa i redaktora naczelnego Huffington Post, jednego z najważniejszych cyfrowych mediów w USA.

66-letnia Huffington w czerwcu ub.r. podpisała nowy kontrakt przewidujący, że będzie prezesem i redaktor naczelną Huff Post do 2019 r. Kontrakt zakładał co prawda, że menedżerka będzie mogła uruchomić nowy własny serwis, w ramach umowy miała jednak nadal pełnić swoje funkcje w Huffington Post.

W ubiegłym tygodniu założony na potrzeby uruchomienia serwisu startup Thrive Global uzyskał w rundzie A dofinansowanie od inwestorów. Jego wysokości nie ujawniono, jednak wcześniej nieoficjalnie mówiło się o tym, że projekt wspiera Jack Ma, właściciel Alibaba Group oraz Travis Kalanick, za namową którego Huffington w kwietniu br. dołączyła do zarządu Ubera.

W związku z pozyskaniem środków Huffington planuje bardziej dynamiczny niż zakładano wcześnie rozwój serwisu i postanowiła skupić się wyłącznie na nim. Nie wiadomo w jaki sposób renegocjowano kontrakt menedżerki w Huffington Post, jednak ogłoszona przez Huffington decyzja wskazuje na porozumienie.

- Naprawdę chciałam łączyć moje dwa miejsca pracy, ale projekt rozwija się tak szybko, że muszę dotrzymać temu tempu kroku i nie mam już czasu na wszystko. W życiu tak już jest, że jedne drzwi się zamykają, a otwierają kolejne - przyznała Huffington w rozmowie z dziennikiem „The Wall Street Journal”.

Huffington zaczynała swoją karierę w latach 90-tych jako dziennikarz i komentator polityczny. W 2005 r. uruchomiła Huff Post wraz z Kennethem Lererem, Andrew Breitbartem i Jonahem Perettim.

Serwis rozwijał się dynamicznie stając się po kilku latach jednym z najbardziej znaczących cyfrowych mediów w USA. Obecnie lokalne wersje platformy działają w 14 krajach, m.in. w Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji i Meksyku.

W 2011 r. Huffington Post został przejęty za 315 mln dol. przez AOL. Z kolei w ub.r. przeszedł pod skrzydła Verizon Communications, gdy koncern ten kupił AOL za 4,4 mld dol. Wówczas zaczęto nieoficjalnie mówić o tym, że przyszłość Huffington w serwisie jest niepewna, pozbawiono ją bowiem niektórych kompetencji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Arianna Huffington odchodzi z Huffington Post, stawia na swój nowy serwis Thrive

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Też mam taki plan, by zająć się wreszcie zdrowym stylem życia ale na razie mnie na to nie stać.
13 8
odpowiedź