SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arthur Sadoun, Publicis Groupe: wrócimy do pracy w biurach, gdy pojawi się szczepionka

Arthur Sadoun, prezes i dyrektor generalny Publicis Groupe (należą do niej agencje, m.in. Leo Burnett, Saatchi&Saatchi, Starcom, Publicis) ujawnił plany bezpiecznego ponownego otwarcia biur holdingu. - Publicis nie będzie spółką Zoom, ani spółką w 100 proc. biurową - zapowiedział.

Prezes i dyrektor generalny Publicis Groupe Arthur Sadoun w wiadomości wideo (nagranej z biura w Chicago) dostarczonej w środę wszystkim pracownikom ujawnił plany bezpiecznego powrotu wszystkich pracowników firmy do biur. Sadoun powiedział: - Tym razem nie będę kontrowersyjny i nie stanę w żadnym z tych obozów. Pewne jest, że Publicis nie będzie spółką Zoom. Publicis nie będzie też firmą w 100% biurową - poinformował.

Dodał, że gdy szczepionka zostanie szeroko rozpowszechniona, pracownicy powrócą do biura jako do „głównego miejsce pracy”, ale praca zdalna i platforma sztucznej inteligencji Publicis Marcel „będą integralną częścią codziennej kultury pracy”.

- Nasze biura ponownie staną się centrum życia zawodowego - wyjaśnił Sadoun. - Działamy w branży ludzi, w której współpraca, interakcje międzyludzkie i inteligentne kolizje twórcze mają kluczowe znaczenie dla tego, co robimy. Chociaż nauczyliśmy się efektywnej pracy zdalnej, dostrzegliśmy również jej ograniczenia. Wyczerpaliśmy wszystko, czego może nas nauczyć praca zdalna. A kiedy już będziemy mieli szczepionkę, będziemy musieli wrócić do naszych biur, aby uwolnić nasz wspólny potencjał, osiągnąć więcej niż to, co możemy zrobić sami, zachować kulturę naszych agencji i pracować dla czegoś większego niż my sami - powiedział Sadoun.

Podkreślił, że dopóki nie pojawi się szczepionka, personel powinien mieć swobodę decydowania o tym, co jest dobre dla nich i ich sytuacji, a szefowie agencji powinni być elastyczni i stawiać bezpieczeństwo na pierwszym miejscu na szczeblu lokalnym.

Obecnie pracownicy Publicis w Chinach wrócili do biura, w Europie ok. 20 proc. z nich pracuje w siedzibach agencji, a w USA - tylko 3 proc.

Szczegóły dotyczące powrotu do biur na razie nie zostały ostatecznie ustalone. Dyrektor ds. talentów Emmanuel Andre i jego zespół pracują nad wytycznymi, które mają zostać przekazane do końca roku.

Ok. 25 proc. pracowników Groupe ma w domu małe dzieci. W związku z tym lokalni szefowie poszczególnych agencji zostali upoważnieni do podejmowania szczegółowych decyzji, które są zgodne z lokalnymi przepisami i dotyczą organizowania pracy.

Sadoun powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, że młodzi i głównie samotni pracownicy cieszą się życiem biurowym. Trzech na 10 pracowników Publicis Groupe ma mniej niż 30 lat.  - Obowiązkiem naszego kierownictwa jest dopilnowanie, abyś nie stał się niewidoczny, abyś mógł dalej rozwijać swoją karierę - mówi Sadoun w filmie. Z kolei 60 proc. zatrudnionych to osoby samotne lub mieszkające samotnie. - To sprawia, że ​​efekty izolacji są większe… dlatego musimy upewnić się, że masz możliwości interakcji międzyludzkiej i społecznej. Czekając na szczepionkę, wszyscy powinniście swobodnie robić to, co jest właściwe dla Ciebie i Twojej sytuacji - podkreśla szef Publicis Groupe.

Sadoun poinformował też, że wszyscy z 30 000 pracowników w USA otrzyma cały tydzień wolnego na Święto Dziękczynienia.

- Wiem, jak trudny był ten rok i chcę, żebyście wiedzieli. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy potrzebują przerwy - wyjaśnia. - To tygodniowe podziękowania za Twoją ciężką pracę - zaangażowanie - i odporność podczas naprawdę niewdzięcznego roku - dodał.

Dołącz do dyskusji: Arthur Sadoun, Publicis Groupe: wrócimy do pracy w biurach, gdy pojawi się szczepionka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Powinni wrócić już dziś.
odpowiedź
User
wow
"in-office company" przetłumaczyć na "spółkę urzędową" to prawdziwe mistrzostwo... Stanisław Barańczak by się nie powstydził
odpowiedź
User
aaa
Mocna stylówa ;O)
odpowiedź