SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Czerwoński odchodzi z rady nadzorczej Mediacapu

Z funkcji członka rady nadzorczej holdingu marketingowo-technologicznego Mediacap zrezygnował Artur Czerwoński. W radzie był od połowy 2018 roku.

Article

Artur Czerwoński nie podał powodów odejścia z rady nadzorczej Mediacapu. W komunikacie giełdowym firmy zaznaczono, że jego rezygnacja będzie skuteczna z dniem odbycia najbliższego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki.

W radzie nadzorczej Mediacapu pozostają Hubert Janiszewski (od lutego 2010 roku) jako przewodniczący, Jacek Welc (od lipca 2008 roku), Julian Kozankiewicz (od czerwca 2013 roku), Artur Osuchowski (od października 2014 roku) i Marcin Olechowski (od czerwca 2018 roku).

Artur Czerwoński od grudnia 2017 r. zatrudniony w TFI Energa jako dyrektor biura zarządzania aktywami publicznymi. W latach 2009-2013 był członkiem rady Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami, w latach 2003-2014 związany był z BPH TFI gdzie zajmował kolejno stanowiska zarządzającego funduszami dłużnymi, dyrektora zarządzania ryzykiem, dyrektora departamentu zarządzania aktywami i przez siedem lat prezesa, a w latach 1994-2003 pracował w spółkach z Grupy Pekao, gdzie zajmował się wdrożeniami i zarządzaniem produktami inwestycyjnymi o charakterze ilościowym.

Według szacunkowych danych holding marketingowo-badawczy Mediacap w zeszłym kwartale zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 41 proc. do 27 mln zł, natomiast bez uwzględnienia wpływu zeszłorocznych przejęć (czyli w ujęciu like-for-like) nastąpił spadek o 3 proc. Firma zawarła umowę sprzedaży większościowego pakietu akcji spółki Plastream.

W zeszły piątek na koniec sesji kurs giełdowy Mediacapu wynosił 2,02 zł, co daje kapitalizację firmy w wysokości 37,21 mln zł. Większościowym akcjonariuszem jest jej prezes Jacek Olechowski (z podmiotami zależnymi ma 52,88 proc. kapitału).

Do Mediacpu należą m.in. firmy marketingowe Scholz&Friends Warszawa, The Digitals i Emlab, firma badawcza IQS oraz LTTM obejmująca sieci partnerskie TalentMedia, LifeTube i Gamellon (niebawem ma dołączyć do niej agencja Gameset).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Artur Czerwoński odchodzi z rady nadzorczej Mediacapu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl